Zamknij

Emmy 2021: "Opowieść podręcznej" największym przegranym w historii nagrody

20.09.2021 13:03

Emmy 2021 dla wielu twórców i gwiazd zakończyło się radośnie. Niestety nie dla ekipy "Opowieści podręcznej". Nominowany w 21 kategoriach serial nie zdobył ani jednej statuetki.

Opowieść podręcznej wielkim przegranym Emmy
fot. materiały prasowe HBO

Emmy 2021 będą gorzko wspominane przez twórców i obsadę "Opowieści podręcznej"Serial na podstawie bestsellerowej powieści Margaret Atwood nie zdobył statuetki w ani jednej z 21 kategorii, w których był nominowany. Tym samym stał się największym przegranym nie tylko tej gali, ale w całej historii nagród Emmy.

ZOBACZ TEŻ: Emmy 2021 rozdane! Historyczne zwycięstwo platform streamingowych. Netflix zdeklasował konkurencję

Emmy 2021: Wielka klęska "Opowieści podręcznej"

"Opowieść podręcznej", która debiutowała na ekranach w 2017 roku, w latach 2017-2020 zdążyła zgromadzić na swoim koncie aż 15 nagród Emmy. Niestety w 2021 roku nie dołączyła do nich żadna kolejna. Mimo 21 nominacji, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego, adaptacja dystopijnej powieści Margaret Atwood nie została wyróżniona w żadnej kategorii. W większości z nich królował hit "The Crown". Pobił konkurencję jako najlepszy serial, z najlepszą reżyserią i najlepszym scenariuszem. Zdobył też wszystkie Emmy w kategoriach aktorskich. Nawet w tej, w której szanse "Opowieści podręcznej" były poczwórne (najlepsza aktorka drugoplanowa), nagrodę otrzymała Gillian Anderson. Krytycy telewizyjni liczyli przynajmniej na zwycięstwo Alexis Bledel jako aktorki gościnnej, jednak i tutaj wygrała gwiazda serialu Netflixa - Claire Foy (ku wielkiemu zdumieniu) została wyróżniona za półtoraminutowe pojawienie się na ekranie w roli Elżbiety II. 

Zobacz także

"Opowieść podręcznej" największym przegranym w historii nagród Emmy

W efekcie tej sromotnej klęski "Opowieść podręcznej" doczekała się niechlubnego tytułu największego przegranego w historii nagród Emmy. Otrzymując zero nagród z 21 nominacji, serial "pokonał" produkcję "Mad Men", która w 2012 roku nie zdobyła żadnej nagrody w 17 kategoriach, w których była nominowana.

Zarówno "Opowieść podręcznej", jak i "Mad Men" to oczywiście fantastyczne seriale - nagradzane, chwalone przez krytyków i uwielbiane przez widzów. Obydwa debiutowały w blasku chwały, zdobywając Emmy dla najlepszego serialu dramatycznego po swoim pierwszym sezonie ("Mad Men" w 2008 roku, "Opowieść podręcznej" w roku 2017). Każdego roku na ekranie pojawiają się jednak dziesiątki nowych hitów i trudno jest utrzymać dobrą passę przez kilka sezonów z rzędu. "The Crown", którego 4. sezon święci triumfy podczas Emmy 2021, miał w tej kwestii o wiele łatwiej - w odcinkach z 2020 roku pojawiły się zupełnie nowe gwiazdy w rolach absolutnie ikonicznych postaci - księżnej Diany i Margaret Thatcher. Nic więc dziwnego, że wszystkie oczy ponownie zwróciły się w stronę produkcji Netflixa o brytyjskiej monarchii. 

"Opowieść podręcznej" - Kiedy premiera 5. sezonu?

Niezależnie, czy z Emmy na koncie czy bez, "Opowieść podręcznej" powróci z nowymi odcinkami w 2022 roku. Klęska podczas tegorocznego rozdania "telewizyjnych Oscarów" może jednak umocnić twórców w decyzji o zakończeniu produkcji na 5. sezonie. I być może będzie to decyzja słuszna. W myśl zasady "co za dużo to niezdrowo", zdaje się, że wszystkim wyjdzie to na dobre.

loader

RadioZET.pl/Deadline