Zamknij
Emigracja - kadr z serialu
  • Emigracja
  • Emigracja - Tomasz Włosok jako Malcolm
  • Emigracja - Tomasz Włosok
  • 9 Zobacz
fot. materiały prasowe Canal+

Emigracja” to nowa propozycja polskiego oddziału Canal+. Serial będzie adaptacją głośnej powieści Malcolma xD i opowie o losach polskiego emigranta do Wielkiej Brytanii, i serii jego londyńskich przygód. Zdjęcia właśnie ruszyły. Kiedy premiera?

„Emigracja” Malcolma xD to wydana w 2019 roku powieść satyryczna, opowiadająca o losach polskiego emigranta w Londynie. Z opisu fabuły wynika, że główny bohater mieszka w małej polskiej miejscowości, rzędu wielkości 10-19 tysięcy mieszkańców, znanej najlepiej fanom… agrestu. Mieścina określana jest bowiem jako europejska stolica tego wspaniałego owocu. W miejscowości odbywają się nawet Dni Agrestu, będące najlepszą i najhuczniejszą imprezą sezonu.

„Za Malcolmem matura, przed nim – studia, tym razem we właściwej stolicy, a na studia trzeba zarobić. Na miejscu możliwości jego zarobkowania się wyczerpały – jako ulotkarz wręczył każdemu każdą możliwą ulotkę. Razem z wiernym druhem Stomilem postanawia więc wyruszyć na podbój Wysp. I wtedy dopiero się zaczyna…”

„Emigracja” – kto zagra w adaptacji powieści Malcolma xD? 

Canal+ podzieliło się właśnie informacją, kto wcieli się w główne role w adapacji powieści. Malcolma zagra Tomasz Włosok, aktor najlepiej znany z ról w takich filmach jak „Piosenki o miłości”, „Hiacynt”, „Chrzciny” czy serialach „Kruk” i „Stulecie Winnych”. Na ekranie towarzyszyć mu będzie Michał Balicki, którego widzowie mogą kojarzyć z serialu „Planeta Singli. Osiem historii” czy „Jak zostałem gangsterem: Historia prawdzia”, gdzie zresztą wystąpił u boku Włosoka.

Reżyserem i współautorem scenariusza do serialu jest Łukasz Kośmicki, najlepiej znany z takich projektów jak „Klangor”, „Królowa”, „Diangoza” czy film „Ukryta gra”. Drugim współscenarzystą jest sam Malcolm xD, nieuchwytny polski pisarz, którego kariera rozpoczęła się od internetowych „past”, a następnie przeszła w beletrystykę.

„Emigracja” – twórcy o projekcie

W materiałach prasowych serialu, możemy znaleźć wypowiedzi twórców projektu. Malcolm xD, autor bestsellera „Emigracja” i współautor scenariusza serialu, w następujących słowach opowiada o pracy na planie:

„EMIGRACJA to oparta na moich losach historia o tym, jak na rzeczonej emigracji nie tylko nie dać się zabić, ale i nauczyć się życia. Można by stwierdzić, że żyć każdy jakoś tam umie, ale gdy trafia się z "Dni Agrestu" w małym mieście w Polsce centralnej do Londynu, gdzie są inne zwyczaje, kultury, wyznania i idee, to swoje pomysły na życie trzeba przewartościować. Pomagają w tym poznani po drodze romscy handlarze kamperami, tirowcy, squattersi, rosyjscy oligarchowie, rodzina królewska i recydywiści ukrywający się na wyspach przed polskim wymiarem sprawiedliwości — przy których to akurat człowiek zamiast życia uczy się raczej jak nie zginąć”

Reżyser i współscenarzysta, Łukasz Kośmicki, dodaje:

„W EMIGRACJI urzekło mnie to, że to nie tylko przezabawna i trochę łotrzykowska historia o perypetiach głównego bohatera i jego przyjaciela. Pod fasadą historii śmiejącej się z naszych rodaków za granicą kryje się błyskotliwa analiza polskiej prowincji i społeczności emigrantów w Wielkiej Brytanii, pokazująca jak wygląda obecny tygiel narodów w Europie”.

„Emigracja” – Malcolm xD napisał pastę o pierwszym dniu na planie

W materiałach Canal+ możemy znaleźć także mini-pastę Malcolma o pierwszym dniu zdjęciowym:

Zdjęcia do „Emigracji” rozpoczęliśmy od sceny z zatrzymaniem Malcolma, Szukiego i Wano przez policję na parkingu w Holandii. Aby uwiarygodnić naszą lokację, z pobliskiego gospodarstwa sprowadzono trzy krowy holenderskie, które miały paść się w tle. Okazało się, że krowy - jak to krowy - stawiły się na planie lekko ubłocone. Doprowadziło to do dyskusji w gronie ekipy, w ramach której uradzono, że nie jest to realistyczne w warunkach holenderskich - kraju zagranicznego, o protestanckiej etyce pracy i porządku. Skończyło się tak, że facet te krowy mył mopem. Nomen omen na MOP-ie, rozumianym jako Miejsce Obsługi Podróżnych”.

„Emigracja” – kiedy premiera?

Zdjęcia do projektu wciąż trwają, a premiera serialu zapowiedziana jest na wiosnę 2023 roku.

Czytaj także: „Kolejne 365 dni“: zwiastun finału trylogii na bazie bestsellera Blanki Lipińskiej [WIDEO]

RadioZET.pl/WirtualneMedia.pl/informacja prasowa Canal+

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.

„Emigracja”  – seria fotosów z planu

Wraz z pierwszymi informacjami o projekcie, Canal+ opublikowało także serię fotosów ze zbliżającej się produkcji.