Zamknij

"Eden": Netflix pokazał zwiastun anime o robotach wychowujących ludzkie dziecko [WIDEO]

12.05.2021 12:07

"Eden" to nowe anime Netflixa osadzone w dystopijnej przyszłości, w której ludzkość wyginęła, a świat zamieszkują już tylko roboty. Pewnego dnia dwójka z nich odnajduje ludzkie niemowlę...

Eden Netflix
fot. materiały prasowe Netflix

Netflix od dłuższego czasu przyciąga fanów anime, prezentując takie seriale jak "Castlevania", "DOTA: Dragon's Blood", "Fullmetal Alchemist" czy "Neon Genesis Evangelion". Teraz do długiej listy tytułów dołączyła prawdziwie japońska oryginalna produkcja serwisu. O czym opowie "Eden" i kiedy odbędzie się jego premiera?

loader

"Eden": Netflix pokazał zwiastun nowej serii anime [WIDEO]

Akcja nowego anime Netflixa osadzona jest w odległej przyszłości w mieście o nazwie Eden 3. Od tysięcy lat zamieszkują je wyłącznie roboty, gdyż ludzie występują już tylko w mitach jako złe istoty z zamierzchłej przeszłości. Wszystko to okazuje się jednak nieprawdą, gdy podczas rutynowych prac dwa roboty przypadkowo wybudzają z hibernacji ludzkie niemowlę. E92 i A37 postanawiają zaopiekować się dzieckiem i wychować je w bezpiecznym miejscu poza Edenem, wywracając do góry nogami całe swoje dotychczasowe życie.  

"Eden" - kiedy premiera nowego anime na Netflix?

Producentem "Edenu" jest Justin Leach, który od lat współtworzy animacje w USA i Japonii (pracował m.in. przy serialu "Gwiezdne wojny: Wojny klonów"). Reżyserem jest Yasuhiro Irie, scenarzystką Kimiko Ueno. Koncept serialu stworzył Christophe Ferreira, zaś postacie zaprojektował Toshihiro Kawamoto. Głównym bohaterom nowego anime Netflixa głosów użyczyli Kyoko Hikami, Kentaro Ito, Marika Kono i Koichi Yamadera. Premiera pierwszego sezonu serialu "Eden" odbędzie się 27 maja 2021 roku na Netflix.

RadioZET.pl/Netflix