Zamknij

"Dzień za dniem": powstanie kontynuacja kultowego serialu. W obsadzie powróci oryginalna gwiazda

13.01.2022 13:00

Serial "Dzień za dniem" powróci po latach dzięki stacji NBC, która zamówiła pilotażowy odcinek. W obsadzie pojawi się ponownie Kellie Martin - gwiazda oryginalnej produkcji.

Dzień za dniem - Bill Smitrovich, Patti LuPone, Kellie Martin, Chris Burke, Monique Lanier kadr z serialu
fot. ABC/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Hit lat 90. - serial "Dzień za dniem" powraca po latach. Stacja NBC zamówiła odcinek pilotażowy nowej serii, opowiadającej o losach rodziny Thatcherów. W obsadzie nie zabraknie dobrze znanej twarzy.

"Dzień za dniem": nowe odcinki kultowego serialu z lat 90.

W 1989 roku zadebiutował amerykański serial obyczajowy "Dzień za dniem", który w Polsce był nadawany przez TVP 1. Produkcja opowiadała o życiu rodziny, której członkiem jest nastolatek z zespołem Downa wysłany przez rodziców do zwyczajnej szkoły średniej. Produkcja zwracała uwagę na ważną problematykę i pokazywała, że osoby z niepełnosprawnościami powinny mieć dostęp do świata osób zdrowych i zasługują na pełną akceptację społeczeństwa.

Jak podaje Variety, niebawem zadebiutuje nowe wcielenie serialu "Dzień za dniem". Stacja NBC podpisała w tym celu kontrakt z Warner Bros. Television. Za scenariusz i produkcję odpowie Nkechi Okoro Carroll z ramienia wytwórni Rock My Soul Productions. Producentami wykonawczymi zostali natomiast Lindsay Dunn, Chad Lowe i Kellie Martin, która powróci również w obsadzie jako Rebecca Thacher - siostra, granego przez Chrisa Burke'a Corky'ego. W pracy nad serialem udział weźmie też twórca "Dnia za dniem" - Michael Braverman, który będzie pełnił funkcję konsultanta.

Serial opowie o dorosłej już Becce Thatcher (Martin) - obecnie znakomitej lekarce, oraz jej dalszej rodzinie. Bohaterka wróci po latach do swojego rodzinnego miasta, gdzie rozegra się akcja produkcji.

"Dzień za dniem": kiedy premiera nowych odcinków serialu?

Na razie nie wiadomo, kiedy zadebiutuje nowy "Dzień za dniem". Fani muszą się więc uzbroić w cierpliwość. Nie zdradzono też, czy w obsadzie zobaczymy inne gwiazdy oryginalnego serialu - Billa Smitrovicha, Patti LuPone i Tracey Needham. Odtwórca Corky'ego - Chris Burke prawdopodobnie nie powróci na mały ekran, ponieważ kilkanaście lat temu zrezygnował z kariery.

loader

RadioZET.pl/Variety