Zamknij

Dostaną gażę za anulowany serial. Aktorzy „Westworld” dostaną pieniądze za niezrealizowane odcinki

05.11.2022 16:06

„Westworld” anulowane. To informacja, która spadła jak grom z jasnego nieba na świat rozrywki w piątek 4 listopada wieczorem. Teraz okazuje się, że mimo kasacji, aktorzy otrzymają gażę za odcinki, w których nie będą mogli zagrać. To suma prawie 10 milionów dolarów. Poznajcie szczegóły.

Westworld - kadr z serialu
fot. materiały prasowe HBO Max

„Westworld” anulowane. Nominowany do 54 nagród Emmy serial science-fiction od HBO nie doczeka się finałowych odcinków. Decyzją szefostwa Warner Bros Discovery, firmy matki HBO, serial został właśnie oficjalnie zakończony. Jak się jednak okazuje, nadal będzie generować koszty.

„Westworld” anulowane. Aktorzy jednak dostaną wynagrodzenie 

Jak czytamy w artykule portalu NaEkranie.pl, w którym autor powołuje się na doniesienia amerykańskiego Deadline, główni aktorzy serialu otrzymają wynagrodzenie za odcinki, w których nie będą mieli możliwości zagrać. Według informacji, zebranych przez dziennikarzy Deadline, najważniejszy aktorzy serialu podpisali umowy typu pay-or-play jeszcze przed premierą 4. sezonu. Wedle ich zapisu – aktorzy otrzymują gwarancję gaży, nawet w sytuacji gdy prouducenci zdecydują się o nie skorzystaniu z ich usług. Wedle Deadline to relatywnie częsta praktywa w świecie telewizji i platform streamingowych, zwłaszcza gdy zatrudnia się aktorów o głośnych nazwiskach. Taka umowa to bowiem gwarancja pracy i spędzonego nad projektem czasu, który można by poświęcić na inne działania.

Okazuje się też, że agenci głównych gwiazd serialu, na czele z Thandiwe Newton, Evan Rachel Wood, Edem Harrisem i Jeffreyem Wrightem mieli wynegocjować dla swoich klientów znaczącą podwyżkę. Każde z nich miało zarabiać ok. 250 tys. dolarów za odcinek serialu. Wedle wyliczeń Deadline wypłaty dla aktorów z umowami typu pay-or-play za niezrealizowany 5. sezon wyniosą około 10-15 mln dolarów, co stanowi sporą część szacowanego na 80 milionów budżetu. To właśnie wysoki koszt produkcji serialu miał być jednym z czynników, dla których stacja zdecydowała się nie kontynuować serialu.

loader

Czytaj także: Kevin Spacey z nagrodą za całokształt twórczości. Zaskakująca nagroda od włoskiego muzeum

RadioZET.pl/NaEkranie.pl/Deadline

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET