Zamknij

„Dom z papieru“ – poznaliśmy obsadę koreańskiego remake’u. Co jeszcze wiadomo o nowym serialu?

31.03.2021 11:30

„Dom z papieru“ to międzynarodowy fenomen i jeden z najpopularniejszych seriali platformy Netflix. Niedawno ogłoszono, że powstanie koreański remake serialu. Teraz poznaliśmy członków obsady. Co jeszcze wiemy o produkcji?

Dom z papieru - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Dom z papieru” (org. „Casa de Papel”) to jeden z flagowych seriali platformy Netflix. Hiszpański serial sensacyjny, który powstał pierwotnie dla kanału Antena 3, a następnie został wykupiony przez giganta VOD, od momentu swojej premiery na platformie w 2017 roku, cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Produkcja opowiada o grupie zdesperowanych ludzi, którzy napadają na mennicę państwową (a następnie na Bank Hiszpanii), w celu wykradzenia milionów.

W grudniu 2020 roku ogłoszono, że powstanie nowa, regionalna wersja serialu. Historia grupy złodziei zostanie przeniesiona na grunt Półwyspu Koreańskiego. Co już wiemy o nowej adaptacji?

Zobacz także

„Dom z papieru” – koreańska wersja – obsada i ekipa 

Netflix właśnie ogłosił członków obsady koreańskiej wersji serialu. Zadania stworzenia nowej adaptacji popularnego tytułu podjąć się reżyser Kim Hong-sun, znany z takich produkcji jak "The Guest", "Voice" i "Black". Autorem scenariusza na bazie oryginalnych materiałów do serialu będzie natomiast Ryu Yong-jae ("Hologramowa miłość").

Właśnie dowiedzieliśmy się, kogo zobaczymy na ekranie.

W rolę Profesora wcieli się: Yoo Ji-Tae, a w rolę członków ekipy: Park Hae-Soo (Berlin), Kim Ji-Hun (Denver), Jang Yoon-Ju (Nairobi), Jun Jong-Seo (Tokio), Park Jung-Woo (Rio), Lee Wong-Jong (Moskwa), Kim Ji-hun.

Wiemy też, że role policjantów przypadły: Kim Yunjin (Seon Woojin) i Kim Sung-o (Cha Moohyuk), a w dwójkę zakładników wcielą się:  Park Myung-hoon (Cho Youngmin), Lee Joobeen (Youn Misun).

Zobacz także

„Dom z papieru” – twórca oryginału reaguje na nową wersję

Jeden ze współtwórców serialu, Alex Pina, kilka tygodni temu wyraził wielkie zadowolenie, że jego projekt jest na tyle interesujący, że powstała chęć, by stworzyć nową wersję produkcji.

„To fascynujące, że świat "Domu z papieru" był dla kogoś na tyle ciekawy, że podjął się jego adaptacji. Myślę, że fakt przeniesienia miejsca akcji na Półwysep Koreański to znacząca zmiana, z której jestem bardzo zadowolony” – zdradził reżyser, po pierwszym ogłoszeniu projektu w grudniu zeszłego roku.
loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Koreański „Dom z papieru” – kiedy premiera?

W tym momencie nie wiadomo, kiedy dokładnie pojawią się pierwsze odcinki nowej wersji „Domu z papieru”. Znając jednak czas produkcji serialu, istnieje prawdopodobieństwo, że nastąpi to już na przełomie 2021/2022, bądź na początku przyszłego roku.

Wiadomo także, że trwają prace nad 5., finałowym sezonem oryginalnego serialu. W tym wypadku jednak również nieznana jest jeszcze data premiery finałowych odcinków hiszpańskiego "Casa de Papel".

Czytaj także: Netflix podaje nowości na kwiecień 2021. Lista premier filmów i seriali [TYTUŁY]

RadioZet.pl/materiały prasowe Netflix/Twitter: Netflixpl

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET