Zamknij

"Dom smoka" - prace na planie spin-offu "Gry o tron" wstrzymane. Z jakiego powodu?

19.07.2021 13:06
Gra o tron - Emilia Clake - kadr z serialu
fot. Supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Twórcy serialu "Dom smoka" musieli zatrzymać pracę na planie. Serial ze świata "Gry o tron" zaliczy opóźnienie z powodu pandemii koronawirusa.

Chociaż "Gra o tron" już się zakończyła, przedstawiciele stacji HBO pracują obecnie nad kilkoma innymi serialami rozgrywającymi się w świecie stworzonym przez R.R. Martina. Jednym z nich jest prequel "Dom smoka" ("House of the Dragon"), do którego zdjęcia zostały zawieszone do odwołania z powodu COVID-19.

"Dom smoka" - spin-off "Gry o tron" wstrzymany z powodu koronawirusa

Chociaż sytuacja koronawirusowa w wielu krajach zmienia się na lepsze dzięki stosowaniu szczepionek, pandemia nadal trwa, a nowe mutacje COVID-19 dają o sobie znać. Mimo specjalnych restrykcji obowiązujących na planach filmowych twórcom "Domu smoka" nie udało się uniknąć covidowych opóźnień.

Jak podaje Deadline, stacja HBO musiała przerwać zdjęcia do serialu, trwające w Wielkiej Brytanii. Powodem jest pozytywny wynik testu na koronawirusa u co najmniej jednej osoby z obsady bądź ekipy "Domu smoka". Zgodnie z wytycznymi branżowymi, chorego należy odizolować i poddać kwarantannie. Przerwa ma trwać dwa dni, po czym prace na planie powrócą do normy, więc opóźnienie raczej nie będzie miało wpływu na datę premiery produkcji.

To nie pierwszy przypadek ostatnimi czasy, kiedy z powodu pandemii COVID-19 przerywane są zdjęcia do powstających obecnie produkcji. Podobny los spotkał ekipy platformy Netflix pracujące przy drugim sezonie serialu "Bridgetonowie" i nowej adaptacji "Matyldy". Chociaż  rząd brytyjski naciska na zniesienie lockdownu, skala zachorowań w Wielkiej Brytanii nadal rośnie. W piątek 16 lipca 2021 roku pozytywny wynik testu na koronawirusa w Anglii usłyszało prawie 52 tysięcy osób. Odnotowano też 49 zgonów, a premier Boris Johnson i kanclerz skarbu Rishi Sunak muszą poddać się kwarantannie po kontakcie z sekretarzem zdrowia Sajidem Javidem, który uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

"Dom smoka" - kiedy premiera?

Serial opowie o rodzie Targaryenów. W rolach głównych wystąpią Paddy Considine (Viserys), Matt Smith (Daemon), Emma D'Arcy (Rhaenyra), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Rhys Ifans (Otto Hightower), Steve Tousssaint (Lord Corlys Velaryon), Eve Best (Rhaenys Velaryon) i Sonoya Mizuno (Mysaria). Showrunnerami produkcji zostali Ryan Condal i Miguel Sapochonik. Pierwszy z nich odpowiada za scenariusz pilota, a drugi jest głównym reżyserem. Pierwszy sezon "Domu smoka" będzie składał się z 10 odcinków. Premiera produkcji, która trafi na HBO i HBO Max, została zaplanowana na początek roku 2022.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline