Zamknij

"Dołącz do Akademii Evermore": nietypowa promocja serialu Netflixa "Wednesday" [WIDEO]

22.09.2022 12:37

„Wednesday” to nowy serial platformy Netflix, opowiadający o młodości Wednesday Addams, jednej z członkiń słynnego rodu. W ramach promocji serialu w sieci zadebiutował właśnie nowy, nietypowy materiał wideo. Gwiazdy produkcji namawiają widzów, aby „dołączyli do Akademii Evermore”, w której rozgrywać się będzie akcja serialu. Kiedy premiera?

Wednesday - Aplikuj do Akademii Evermore
fot. materiały prasowe Netflix/printscreen strony NevermoreAcademy.com

„Wednesday” to współczesna opowieść, skupiająca się na córce słynnej rodziny Addamsów. Gwiazda serialu „Ty” i filmów „The Fallout” oraz „Dzień na tak”, Jenna Ortega, wciela się w słynną postać, chyba najlepiej znaną, dzięki roli Christini Ricci z filmów „Rodzina Addamsów”, popularnych na początku lat 90.

Serial opowie o młodości bohaterki oraz czasie, który spędziła w Evermore Academy. To właśnie ten przybytek stał się głównym tematem nowego materiału promocyjnego.

"Dołącz do Akademii Evermore": bohaterowie „Wednesday” zapraszają do swojej szkoły

W krótkim klipie, który pojawił się w mediach społecznościowych Netflixa, możemy zobaczyć grupę uczniów Evermore Academy, a także jej dyrektorkę, gdy zachęca potencjalnych uczniów do rozpoczęcia nauki w placówce. Materiał przywodzi na myśl podobny klip, reklamujący trzeci sezon megahitu „Sex Education”.

Pod koniec materiału na ekranie pojawia się adres strony internetowej: NevermoreAcademy.com/pl. Po kliknięciu w link zostaniemy przeniesieni do oficjalnej strony placówki i będziemy mogli aplikować do szkoły, która wedle własnych słów „przyjmuje wyrzutków wszelkiego rodzaju”.

„Wednesday” – twórcy i obsada

Pomysłodawcą i reżyserem serialu jest Tim Burton. Twórca „Edwarda Nożycorękiego”, „Frankenweenie” czy „Soku z żuka” zebrał do współpracy grupę scenarzystów, na czele z Milesem Millarem, Alfredem Goughem i Kaylą Alpert.

Na ekranie, oprócz Jenny Ortegi w roli głównej zobaczymy także takich aktorów i aktorki jak: Catherine Zeta-Jones, Luis Guzman, Isaac Ordonez, Emma Myers, Jamie McShane, Percy Hynes White czy znana z „Gry o tron” i „Sandmana” Gwendoline Christie. Wiadomo także, że w serialu pojawi się Christina Ricci, choć jej rola wciąż owiana jest tajemnicą.

loader

„Wednesday” – kiedy premiera?

Premiera ośmioodcinkowego serialu planowana jest jeszcze na ten rok.

RadioZET.pl/informacja pasowa Netflix/YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET