Zamknij

"Diuna": twórca "Czarnobyla" odpowie za serial dziejący się w świecie filmu. Kiedy premiera?

28.04.2022 13:23

Według najnowszych informacji za serialowy spin-off "Diuny" pod tytułem "Dune: The Sisterhood" odpowie jeden z reżyserów hitu HBO "Czarnobyl".

Diuna - JAVIER BARDEM, ZENDAYA, REBECCA FERGUSON, TIMOTHEE CHALAMET - kadr z filmu
fot. Album Online/East News

Fani czekają na drugą część "Diuny" - produkcji, która zgarnęła najwięcej Oscarów 2022. W przygotowaniu jest również serial rozgrywający się w świecie przedstawionym w filmie. Spin-off "Dune: The Sisterhood" ma już reżysera. Będzie nim jeden z twórców głośnego "Czarnobyla".

"Dune: The Sisterhood" - reżyser "Czarnobyla" stworzy spin-off "Diuny"

O tym, że po sukcesie "Diuny" szefowie Warner Bros. zapowiedzieli serialowy spin-off, który trafi na HBO Max, wiadomo od kilku miesięcy. Na razie jednak nie podano zbyt wielu konkretów dotyczących kulis produkcji.

Jak podaje Variety, zdradzono, że reżyserem "Dune: The Sisterhood" został Johan Renck, który jest znany przede wszystkim z hitu HBO pod tytułem "Czarnobyl". Zastąpi Denisa Villeneuve'a - twórcę filmowej "Diuny", który miał reżyserować pilotażowy odcinek serialu, ale zrezygnował, by w pełni skupić się na drugiej części filmu. Filmowiec będzie jednak czuwał nad serialem w roli producenta wykonawczego. Showrunnerką spin-offu jest natomiast Diane Ademu-John.

Akcja serialu będzie rozgrywać się 10 tysięcy lat przed wydarzeniami z "Diuny". Serial stanowi więc jednocześnie prequel kinowego hitu. "Dune: The Sisterhood" opowie o losach dwóch sióstr z rodu Harkonnen, które walczą z siłami, dążącymi do zniszczenia ludzkości. W ten sposób założą Bene Gesserit - w pełni kobiecą organizację polityczną i religijną, która odgrywa zasadniczą rolę w mitologii Diuny. Bene Gesserit powinna być znana wizom filmu, ponieważ przedstawicielką ugrupowania jest Lady Jessica, grana przez Rebeccę Ferguson.

"Dune: The Sisterhood" - kiedy premiera serialu na HBO Max?

Obecnie serial jest początkowej fazie produkcji, więc trudno przewidzieć, kiedy trafi na platformę HBO Max. Wygląda na to, że pierwszy sezon umili fanom "Diuny" oczekiwanie na drugą część filmu. Premiera pierwszej części, po kilku opóźnieniach związanych z pandemią koronawirusa, odbyła się 22 października 2021 roku. Część druga trafi do kin 20 października 2023 roku.

loader

RadioZET.pl/Variety

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET