Zamknij

Disney+ w Polsce: wiemy kiedy platforma streamingowa trafi na nasz rynek

26.01.2022 12:14
Disney+ - materiał poglądowy
fot. HOLLANDSE HOOGTE/East News

Kiedy platforma Disney+ zadebiutuje w Polsce? Pojawił się nowe informacje na temat daty startu serwisu należącego do The Walt Disney Company, na którym można oglądać między innymi produkcje Marvela, "Gwiezdne Wojny" oraz animacje Disneya i studia Pixar.

Znamy termin, w którym w Polsce zadebiutuje długo oczekiwana platforma streamingowa Disney+. Kiedy będziemy w jednym miejscu mogli obejrzeć wszystkie produkcje należące do The Walt Disney Company?

Disney+ w Polsce: kiedy premiera platformy streamingowej?

Chociaż na świecie wciąż króluje Netflix, konkurencja powoli zaczyna dorównywać liderowi, a w niektórych przypadkach nawet go detronizować. Przykładem może być platforma Disney+, która w 2021 roku zanotowała największą ilość najchętniej oglądanych filmów.

Polscy użytkownicy na Disney+ czekają od dawna. Szczególnie fani Marvela i "Gwiezdnych Wojen", gdzie nie tylko zgromadzono filmy i seriale ukazujące się w poprzednich latach, ale również zaproponowano szereg tytułów oryginalnych, takich jak "WandaVison", "The Mandalorian", "Loki", "Księga Boby Fetta", czy "Hawkeye".

Dat wprowadzenia serwisu na rodzimy rynek było kilka, ale żadna nie okazała się prawdziwa. Pod koniec roku 2021 ogłoszono, że Polska ma szansę na dostęp do Disney+ mniej więcej w połowie przyszłego roku. Jak podaje Variety, te prognozy okazały się prawdziwe. Według najnowszych informacji platforma ma zadebiutować niebawem w 42 kolejnych krajach Europy, Afryki i Azji Zachodniej. Wśród nich znajduje się Polska.

Oprócz naszego kraju na liście pojawiają się takie państwa, jak Albania, Algieria, Andora, Bahrajn, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Egipt, Estonia, Grecja, Węgry, Irak, Izrael, Jordania, Kosowo, Kuwejt, Łotwa, Liban, Libia, Liechtenstein, Litwa, Malta, Czarnogóra , Maroko, Macedonia Północna, Oman, Terytoria Palestyny, Katar, Rumunia, San Marino, Arabia Saudyjska, Serbia, Słowacja, Słowenia, RPA, Tunezja, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Watykan i Jemen.

Ponadto Disney+ ruszy również na terytoriach, należących do państw, na których platforma działa, między innymi na Wyspach Owczych, w Polonezji Francuskiej, Francuskich Terytoriach Południowych i Antarktycznych, we Wspólnocie Terytorialnej Saint Pierre i Miquelon, na Wyspach Alandzkich, na Sint Maarten, w Svalbard, na Jan Mayen, na Brytyjskim Terytorium Oceanu Indyjskiego, na Gibraltarze, Wyspach Pitcairn i Świętej Helenie.

Konkretna data startu nie została podana. Wiadomo, że Disney+ w nowych miejscach świata zadebiutuje latem 2022 roku.

Disney+ w Polsce: cena abonamentu

Niestety wciąż nie wiadomo, ile będzie wynosił koszt miesięcznego dostępu do platformy. W pozostałych częściach świata cena abonamentu w przeliczeniu na złotówki wynosi mniej więcej 40 złotych. Czy kwota zostanie dopasowana do standardów finansowych panujących w danym państwie, czy może będzie równowartością 8,99 euro? Przekonamy się wkrótce.

Disney+: oferta platformy streamingowej

Serwis wystartował na świecie w listopadzie 2019 roku. Platforma  gromadzi wszystkie produkcje, do których prawa posiad  Disney, a więc przede wszystkim filmy Marvela, tytuły z uniwersum "Gwiezdnych Wojen", filmy i seriale animowane studia Pixar, programy przyrodnicze National Geographic oraz oczywiście tytuły tworzone przez Walt Disney Company.

RadioZET.pl/Variety