Zamknij

Disney+ w Polsce. Wiemy kiedy platforma streamingowa trafi do naszego kraju

13.08.2021 07:36

Przedstawiciele Disneya zdradzili, kiedy mieszkańcy Polski mogą spodziewać się debiutu platformy streamingowej. Okazuje się, że na start usługi jeszcze trochę poczekamy.

Disney+ - materiał poglądowy
fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Po miesiącach milczenia szefowie Disneya w końcu zdradzili, kiedy Disney+ trafi na polski rynek. Osoby, które chcą zapoznać się z ofertą platformy streamingowej będą musiały uzbroić się w dodatkową cierpliwość.

Disney+ w Polsce: kiedy premiera nowej platformy streamingowej?

12 sierpnia 2021 roku odbyła się konferencja Disney’s Q3, na której pojawiły się interesujące informacje. Zdradzono między innymi, kiedy mieszkańcy Europy Wschodniej mogą spodziewać się startu platformy Disney+. Niestety data oznacza ponowne oczekiwanie, bo premiera usługi nie odbędzie się w najbliższym czasie.

Podczas Earnings Call oficjalnie potwierdzono, że do Europy Wschodniej Disney+ trafi latem 2022 roku. Oznacza to, że polscy fani Disneya będą musieli poczekać na legalny dostęp do platformy jeszcze około 12 miesięcy.

Warto mieć jednak na uwadze, że podczas spotkania nie padło słowo "Polska". Mało prawdopodobne jest jednak, by platforma Disney+ ominęła polski rynek, więc istnieje spora szansa, że na hasło "Europa Wschodnia", które padło na konferencji zawierało w sobie również nasz kraj. Konkretna data wciąż nie jest znana, ale miłośnicy produkcji Disneya na pewno się ucieszą, że pojawiła się w końcu jakakolwiek informacja na temat premiery Disney+ w Polsce.

Chociaż serwis wystartował w połowie listopada 2019 roku, jest dostępny tylko w wybranych państwach świata: USA, Kanady, kilku państwach Europy Zachodniej i Azji, Ameryce Południowej i Indiach. Brak Disney+ na innych ziemiach prawdopodobnie wynika z umów licencyjnych podpisanych przez Disneya z rodzimymi telewizjami i platformami streamingowymi. Szefowie platformy muszą poczekać na wygaśnięcie kontraktów, by móc uruchomić serwis w pozostałej części świata.

Dla wielu miłośników filmów Marvela, "Gwiezdnych Wojen" czy produkcji animowanych Disneya, brak dostępu do Disney+ jest bardzo krzywdzący. Nie mogą oni bowiem w pełni legalny sposób oglądać oryginalnych filmów i seriali oferowanych wyłącznie na platformie streamingowej. Takie produkcje jak "WandaVision", "The Falcon and the Winter Soldier", "Loki" czy "What If...?" są bezpośrednio powiązane z nadchodzącymi filmami Marvel Studios i między innymi polscy widzowie nie mają możliwości poznania ich treści przed obejrzeniem zbliżających się produkcji MCU. Miejmy więc nadzieję, że lato 2022 to wiążący termin i rzeczywiście Disney+ zawita wtedy do Polski.

Platforma została podzielona na 5 bloków tematycznych. Wykupienie dostępu do usługi pozwala abonentowi na oglądanie produkcji Marvela, "Star Wars", studia Pixar, klasycznych i oryginalnych treści Disneya oraz przyrodniczych produkcji National Geographic. Oprócz dobrze znanych filmów i seriali platforma oferuje co tydzień zupełnie nowe tytuły oraz możliwość wykupienia za dodatkową kwotę dostępu do wybranych najnowszych kinowych hitów produkowanych przez The Walt Disney Company. W Stanach Zjednoczonych cena za miesiąc dostępu do usługi wynosi 8 dolarów (około 30 złotych).

loader

RadioZET.pl/Disney/Twitter