Zamknij

Disney+ w Polsce: ile będzie kosztował abonament nowej platformy streamingowej?

18.01.2022 08:18
Disney+ - materiał poglądowy
fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Kiedy Disney+ trafi do Polski? Ile będzie kosztował dostęp do platformy streamingowej? W sieci pojawiły się nowe informacje na temat szczegółów usługi.

Na start platformy Disney+ w Polsce czekają tysiące rodzimych użytkowników, którzy chcą mieć dostęp do produkcji Marvel Studios, "Star Wars", animacji studia Pixar i Walt Disney Company. Ile jednak będzie kosztować nadchodząca usługa?

Disney+ w Polsce: ceny abonamentu nowej platformy streamingowej

Żyjemy w czasach platform streamingowych. Do niedawna w tej dziedzinie dominował Netflix, ale sytuacja zaczyna się zmieniać i każda duża wytwórnia powoli tworzy własne serwisy z filmami i serialami VOD. Korporacja Disneya nie jest wyjątkiem i w listopadzie 2019 roku wystartowała usługa Disney+.

Od tego czasu serwis gromadzący wszystkie produkcje, do których prawa ma Disney, a więc filmy Marvela, tytuły z uniwersum "Gwiezdnych Wojen", filmy i seriale animowane studia Pixar programy przyrodnicze National Geographic oraz oczywiście tytuły tworzone przez Walt Disney Company, weszła na rynki w wielu krajach świata. Polacy wciąż wyczekują premiery platformy Disney+ w swoim. Obecnie jest ona niedostępna w stu procentach legalny sposób, więc teoretycznie rodzimi widzowie nie mogą obejrzeć takich seriali, jak "WandaVision", "The Mandalorian" oraz filmów "Nareszcie sam w domu" czy "Togo".

W styczniu 2022 roku portal Spider's Web, opierając się na informacjach zamieszczonych w sieci przez Polaka mieszkającego w Niderlandach, podał, że cena do Disney+ będzie wynosiła 39,99 miesięcznie lub 399 złotych rocznie. Mimo tego, że osoba, która podzieliła się informacją mieszka za granicą, cena aktywowania konta na platformie wyświetliła się jej się w złotówkach. Dziennikarze Spider's Web, podobnie jak pracownicy wielu innych portali założyli, że właśnie tyle będzie kosztował dostęp do Disney+ w Polsce.

Jak jednak podaje hdtvpolska.com wcale nie musi tak być. Kwota 39,99 złotych może być bowiem jedynie przelicznikiem z euro. W Niderlandach cena Disney+ wynosi 8,99 euro miesięcznie, czyli trochę ponad rzekomą kwotę abonamentu w złotówkach. Trudno jednak powiedzieć, czy oznacza to dobre, czy złe wieści. Cena dostępu do Disney+ w Polsce może być bowiem zarówno niższa niż 39,99, jak i wyższa.

Disney+ w Polsce: kiedy premiera?

Brak dostępu do Disney+ w Polsce nie wynika ze złej woli przedstawicieli platformy. Szefowie Disneya czekają prawdopodobnie aż wygasną wszelkie umowy z innymi dystrybutorami ich treści na terenie naszego kraju - sieciami telewizyjnymi i platformami streamingowymi, takimi jak Netflix, czy HBO GO, które oferują dostęp do wielu znanych produkcji Disneya.

Na start Disney+ w Polsce jeszcze trochę poczekamy. Do niedawna istniało przekonanie, że serwis wystartuje w naszym kraju w roku 2021. Potem pojawiła się jednak informacja o innej dacie - lecie 2022, kiedy usługa wejdzie na wiele rynków Europy Wschodniej. Chociaż na liście nie ma Polski, trudno sobie wyobrazić, by pominięto nasz kraj w tym terminie. Na razie nie znamy jednak żadnych konkretów.

RadioZET.pl/Spider's Web/hdtvpolska.com