Zamknij

"Dom tajemnic": twórca "Harry'ego Pottera" tworzy adaptację kolejnej słynnej książki fantasy

Sergiusz Kurczuk
22.09.2021 14:26
Harry Potter -  DANIEL RADCLIFFE, EMMA WATSON, RUPERT GRINT - kadr z filmu
fot. Mary Evans Picture Library/East News

Chris Columbus pracuje nad nowym serialem platformy Disney+. Twórca "Harry'ego Pottera" i "Kevina samego w domu" powoła do życia adaptację serii fantasy "Dom tajemnic".

Produkcje oryginalne Disney+ poszerzą się o kolejny tytuł. Na platformę trafi adaptacja serii powieści fantasy "Dom tajemnic", za którą odpowie Chris Columbus.

"Dom tajemnic": twórca "Harry'ego Pottera" tworzy adaptację kolejnej książki fantasy

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" to pierwsza część cyklu filmów o młodym czarodzieju z Danielem Radcliffe'em w roli głównej. Reżyserem filmu był Chris Columbus, który powołał do życia również część drugą, zatytułowaną "Harry Potter i Komnata Tajemnic". Już niedługo filmowiec przeniesie na ekrany kolejną powieść fantasy.

Jak podaje CBR, przedstawiciele platformy Disney+ zapowiedzieli powstanie serialu na podstawie popularnej serii "Dom tajemnic", którą reżyser "Kevina samego w domu" napisał wraz z Nedem Vizzinim. Pierwsza część cyklu ukazała się w 2013 roku. W kolejnych latach powstały dwa kolejne tomy. Columbus będzie pracował nad serialem "Dom tajemnic" wraz z Michaelem Barnathanem i Markiem Radcliffe'em z 26th Street Pictures.

Trójka filmowców wspólnymi siłami powołał do życia takie hity jak seria "Kevin sam w domu", wspomniane dwie pierwsze części "Harry'ego Pottera", "Noc w muzeum" oraz inną adaptację powieści fantasy - film "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna". Producentką wykonawczą "Domu tajemnic" z ramienia Disneya została Ayo Davis, która skomentowała przedsięwzięcie.

Chris, Michael i Mark opowiadają historie, które przemawiają do wielu widzów, z różnych pokoleń i miłośników różnych gatunków, budujących  poczucie magii i zachwytu poprzez interesujące postacie. Współpracując z nimi "Dom tajemnic" stanie się ekscytującym serialem Disney+.

Wygląda na to, że fani książkowego oryginału mają na co czekać.

"Dom tajemnic": o czym jest seria książek fantasy?

W cyklu Columbusa i Vizziniego poznajemy rodzeństwo Brendana, Eleanor i Cordelii Walkerów. Przenoszą się wraz z rodziną do wiktoriańskiego domu, wcześniej zamieszkiwanego przez okultystycznego powieściopisarza, Denvera Kristoffa. Główni bohaterowie odkrywają, że nowi sąsiedzi chcą wcielić w życie złowrogi plan, w którym rodzeństwo ma brać udział. Okazuje się, że dom ma właściwości magiczne - potrafi przemieszczać się po dziwacznym świecie stworzonym w powieściach Kristoffa. Dzieciaki muszą odnaleźć magiczną księgę i ocalić życie swoich rodziców.

"Dom tajemnic": kiedy premiera na Disney+?

Na razie serial jest na bardzo wczesnym etapie produkcji. Nie zdradzono, kiedy "Dom Tajemnic" trafi do bazy Disney+. Nie wiadomo też, kto wcieli się w głównych bohaterów adaptacji. Zainteresowani widzowie muszą uzbroić się w cierpliwość. Usługa Disney+ nadal nie jest dostępna w Polsce.

RadioZET.pl/CBR/Disney+