Zamknij

Diane Kruger jako Marlene Dietrich. Fatih Akin wyreżyseruje miniserial o słynnej gwieździe filmowej

03.10.2022 16:53

Diane Kruger wcieli się w słynną amerykańską aktorkę niemieckiego pochodzenia w nowym miniserialu na bazie głośnej powieści Marii Rivy, córki znanej gwiazdy. Co już wiemy o projekcie, w którym siły połączą twórcy nagrodzonego Złotym Globem dramatu „W ułamku sekundy”?

Diane Kruger
fot. GTRES/G3 Online/East News

„Marlene”, bo tak brzmi roboczy tytuł serialowej biografii Marleny Dietrich, powstanie na podstawie powieści „Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina” autorstwa Marii Rivy, prywatnie córki amerykańskiej aktorki. Jak informują dziennikarze portalu The Hollywood Reporter, pięcioodcinkowy serial wyreżyseruje Fatih Akin, twórca nagrodzonego Złotym Globem dramatu „W ułamku sekundy”. W roli głównej zobaczymy Diane Kruger, gwiazdę wspomnianego filmu oraz takich popularnych produkcji jak „Skarb narodów”, „Troja” czy „Bękarty wojny”. 

Marlene Dietrich – nieznana twarz słynnej aktorki

Jak czytamy w artykule portalu Collider, „Marlene” opowie nie tylko o burzliwej karierze niemieckiej aktorki, która wystąpiła w wielu popularnych filmach, wcielając się w charakterystyczne, zadziorne postaci, ale także skupi się na jej życiu prywatnym oraz trudnych wyborach, których musiała dokonać podczas swojego życia. Jednym ze wspomnianych ważnych momentów jest na pewno decyzja, aby zrzec się niemieckiego obywatelstwa, w ramach protestu przeciwko działaniom nazistów.

Fatih Akin, który będzie reżyserem i współscenarzystą projektu, zdradził:

„Marlene nie była tylko ikoną kina, ale także kobietą na wygnaniu, niemiecką migrantką do Ameryki, członkinią ruchu oporu, która skrywała jeszcze więcej twarzy”.

Wtóruje mu Diane Kruger, która ma być jedną z producentek obrazu. Aktorka w następujących słowach wypowiedziała się o projekcie:

„Jestem przekonana, że dzięki niezwykłej umiejętności Fatiha, którego wzrok potrafi przejrzeć duszę każdej osoby, stworzymy niezwykle intymny i personalny portret Marleny Dietrich, pokazując ją jako wspaniałą kobietę, żyjącą w niezwykłych czasach”.

„Marlene” – kiedy premiera? 

Prace na planie serialu mają zacząć się już wkrótce. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie produkcja trafi na antenę.

loader

Czytaj także: Weronika Rosati z laurem dla najlepszej aktorki w thrillerze „It’s Not Over”. Kiedy premiera?

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter/Collider

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET