Zamknij

"Dexter: New Blood" - które odcinki serialu trzeba obejrzeć przed premierą kontynuacji?

22.09.2021 15:06
Dexter - Michael C. Hall - kadr z serialu
fot. SHOWTIME / Album/EAST NEWS

Które odcinki "Dextera" trzeba obejrzeć przed premierą kontynuacji? Michael C. Hall zdradził listę epizodów z oryginalnego serialu stacji Showtime.

Nowy "Dexter" nadciąga wielkimi krokami. Michael C. Hall, który ponownie zagra tytułowego bohatera, uspokoił widzów, którzy nie pamiętają wydarzeń z poprzednich ośmiu sezonów. Zdradził tytuły odcinków, które trzeba znać, by obejrzeć "Dexter: New Blood".

"Dexter: New Blood" - które odcinki z poprzednich sezonów trzeba obejrzeć przed premierą?

Kiedy po wielu latach od zakończenia serialu "Dexter" pojawiła się informacja, że zobaczymy jeszcze jeden sezon, będący uzupełnieniem hitu Shwotime, wielu fanów nie wierzyło, że to prawda. Do premiery zostało kilka tygodni, więc czasu na nadrabianie poprzednich sezonów "Dextera" nie ma dużo.

Na szczęście okazuje się, że nie trzeba oglądać wszystkich ośmiu sezonów, by zrozumieć fabułę "Dexter: New Blood". Michael C. Hall w rozmowie z Entertainment Weekly, zdradził, które odcinki wypadałby powtórzyć sobie przed rozpoczęciem oglądania kontynuacji. Okazuje się, że aktor poleca cztery konkretne tytuły. 

Jeśli zaczynasz oglądać "Dextera", polecam zacząć od pierwszego odcinka, a następnie oglądać je w kolejności. Odcinek pilotażowy jest naprawdę dobry. To jeden z moich ulubionych.

Mowa o odcinku, od którego wszystko się zaczęło, zatytułowanym po prostu "Dexter".

Ponownie - polecam oglądanie odcinków w kolejności. Ale w pierwszym sezonie jest też odcinek, w którym Dexter dokonuje fundamentalnego odkrycia na temat swojego pochodzenia. Uwielbiam go, ponieważ musiałem zagrać naprawdę zabawną scenę, w której się przewracam na twarz w pokoju pełnym krwi. Był to rodzaj takiego makabrycznego poślizgu. To również naprawdę dobry odcinek. Z końca pierwszego sezonu.

Tym razem Hall przywołał 10 odcinek pierwszego sezonu pod tytułem "Seeing Red".

Naprawdę lubię też odcinek w trzecim sezonie, w którym Dexter i Miguel Prado, grany przez Jimmy'ego Smitsa, walczą na dachu budynku w centrum miasta. Jimmy Smits robi niesamowitą rzecz, kiedy wypowiada zdanie. Wykonuje taki specyficzny gest, kiedy krzyczy na Dextera. Nie wiem, bardzo mi to utkwiło w pamięci, ponieważ patrzyłem na to z najlepszego miejsca w pierwszym rzędzie.

Sytuacja wspomniana przez aktora to oczywiście odcinek 10 trzeciego sezonu - "Go Your Own Way".

Na koniec polecałbym zobaczyć finał czwartego sezonu. Jeśli jeszcze nie widzieliście serialu, nie powiem nic więcej. I znowu rekomenduję  obejrzenie wszystkich odcinków prowadzących do niego, a zobaczycie, o co mi chodzi. I tak wygląda szybkie binge'owanie "Dextera".

Chodzi o finałowy odcinek czwartego sezonu pod tytułem "The Getaway".

Czy wymienione przez Halla odcinki rzeczywiście mają znaczenie dla "Dexter: New Blood"? A może to tylko arbitralnie wybrane fragmenty serialu, które aktor wspomina najlepiej? Ciężko powiedzieć, bo fabuła nadchodzącej kontynuacji jest owiana tajemnicą. Nie bez powodu Hall powtarza jednak, by obejrzeć produkcję od samego początku. Twórcy nie bez powodu zapowiedzieli, że wierni fani "Dextera" zobaczą w nowych odcinkach mnóstwo nawiązań do oryginału.

"Dexter: New Blood" - kiedy premiera?

W finale "Dextera" dowiedzieliśmy się, że tytułowy bohater uciekł na północ Stanów Zjednoczonych, gdzie zaszył się na bezludziu, pełniąc funkcję drwala. Wygląda na to, że od tego momentu trochę się w życiu Dextera zmieniło. W nadchodzących odcinkach serialu stworzonego przez Clyde'a Phillipsa, w tytułowej roli ponownie zobaczymy Halla. W pozostałych rolach wystąpią lancy Brown, Julia Jones, Alano Miller, Jamie Chung, Johnny Sequoyah i Jack Alcott. Dziesięć nowych odcinków produkcji zadebiutuje 7 listopada 2021 roku na amerykańskim kanale Showtime. Na razie nie wiadomo, kiedy "Dexter: New Blood" traf do Polski.

RadioZET.pl/Entertainment Weekly