Zamknij

Netflix kasuje kolejny serial. Nie będzie nowych odcinków świątecznego hitu „Dash i Lily“

07.10.2021 11:31

Netflix anulował kolejny serial. Właśnie podjęto oficjalną decyzję o niewznowieniu serialu „Dash & Lily“, opowiadającego o świętach Bożego Narodzenia.

Dash & Lily - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Netflix skasował kolejny serial. Widzowie platformy nie doczekają się nowych odcinków świątecznego hitu z listopada 2020 –„Dash & Lily”. Włodarze platformy właśnie oficjalnie dali czerwone światło twórcom projektu. Informacja przychodzi w momencie, w którym w normalnych okolicznościach czekalibyśmy na nowe materiały promocyjnego kolejnego sezonu. Pierwsza seria „Dash & Lily” zadebiutowała bowiem na platformie Netflix w listopadzie 2020 roku.

Netflix kasuje serial "Dash i Lily"

Serial, bazujący na powieści Rachel Cohn i Davida Levithana „Dash & Lily’s Book of Dares”, opowiadał o młodym cyniku i optymistycznej dziewczynie, który wymieniali się korespondencją zapisaną w charakterystycznym czerwonym notatniku. W wyniku niecodziennej rozmowy bohaterowie zaczynali się zmieniać, a ich znajomość przeradzać w coś z natury romantycznego.

Zobacz także

Wartym wynotowania, że decyzja o niewznawianiu serialu na nowe odcinki w tym wypadku nie musi wynikać ze słabej oglądalności. Serial „Dash & Lily” bazował na powieści i opowiadał zamkniętą historię przedświątecznej przygody pewnej pary znajomych, którzy z każdym odcinkiem coraz bardziej mieli się ku sobie. Format miał więc dość zamkniętą historię, twórcy mogli więc zdecydować, że nie ma sensu ciągnięcie jej dalej na siłę.

Z drugiej strony – produkcja nie była sygnowana mianem „miniserialu” czy „serialu limitowanego”, a Netflix wznowił jakiś czas temu inną produkcję, która wydawała się być jednosezonową formą zamkniętą – „Russian Doll”. Z końcem sezonu wydawało się bowiem, że skoro główna bohaterka wyrwała się z pętli czasu, w której była zamknięta, serial naturalnie dobiegł końca. Produkcja cieszyła się jednak tak dużym zainteresowaniem, że już od jakiegoś czasu trwają zdjęcia na planie kontynuacji. Co tym razem zaproponują nam twórcy? Przekonamy się wkrótce.

Zobacz także

„Dash & Lily” – zwiastun

Serial reklamowany był następującym zwiastunem:

„Dash & Lily” – twórcy i obsada

Pomysłodawcą adaptacji powieści Rachel Cohn i Davida Lavithana był Joe Tracz – scenarzysta, producent i showrunner, najlepiej znany z „Serii Niefortunnych Zdarzeń”. Na ekranie mogliśmy oglądać zaś takich aktorów jak: Austin Abrams i Midori Francis, a także Dante Brown czy Troy Iwata.

loader

„Dash & Lily” – gdzie oglądać?

Wszystkie dotychczasowe odcinki 1. sezonu serialu dostępne są już na platformie Netflix.

Czytaj także: „Sex Education“: rozmawiamy z gwiazdami hitu Netflixa [WYWIAD WIDEO]

RadioZET.pl/Deadline