Zamknij

Daredevil powróci w nowym serialu Marvela. Kiedy ruszą zdjęcia?

Sergiusz Kurczuk
18.03.2022 13:06

"Daredevil" powróci w nowej odsłonie. W herosa Marvela nadal będzie wcielał się Charlie Cox. Czy produkcja będzie powiązana ze skasowanymi jakiś czas temu z serialami Netflix?

Daredevil - Charlie Cox - kadr z serialu Netflix
fot. Sarah Shatz/Netflix/East News

Fani serialu "Daredevil" od dawna czekali, by produkcja powróciła z kolejnym sezonem. Tak się nie stanie, ale Marvel Studios spełnia obietnicę daną tuż przed premierą filmu "Spider-Man: No Way Home" - Charlie Cox powróci w roli obrońcy Hell's Kitchen. Jak się okazuje w zupełnie nowym serialu lub filmie.

"Daredevil": serial Marvela doczeka się nowej wersji

Decyzja o przeniesieniu seriali Marvela od Netflix na platformę Disney+ spowodowała, że fani zaczęli się zastanawiać, czy oznacza to przywrócenie produkcji o Defenders do życia. Roszada sprawiła też, że rozwiały się wszelkie wątpliwości dotyczące przynależności marvelowskich seriali Netflix do MCU.

Natomiast doniesienia Production Weekly potwierdziły teorię na temat postaci Matta Murdocka i Kingpina, granych przez Charliego Foxa oraz Vincent D’Onofrio, którzy pojawili się gościnnie w filmie "Spider-Man: No Way Home" i serialu "Hawkeye". Aktorzy powrócą do swoich ról, ale wcielą się w zupełnie inne wersje granych dotychczas postaci ze świata Domu Pomysłów. Według najnowszych informacji Marvel Studios pracuje nad rebootem "Daredevila". Oznacza to, że zobaczymy zupełnie nowe wcielenie tytułowego bohatera, tym razem rzeczywiście osadzone w MCU.

Na razie informacja nie została potwierdzona oficjalnie, ale szykowanie rebootu "Daredevila" można było przewidywać od kilku miesięcy. Według zaufanego źródła na liście najbliższych przedsięwzięć Marvela znajduje się pozycja "Reboot Daredevila". Co ciekawe tytuł widnieje obok potwierdzonych filmów, które niebawem ujrzą światło dzienne - "Deadpool 3", "Madame Web" i "Kraven the Hunter". Co prawda tylko jeden będzie realizowany przez Marvel Studios (kontynuacja "Deadpoola"), ale firma posiada prawa do adaptacji przygód niewidomego herosa, więc fani marzący o Daredevilu walczącym u boku członków Avengers mogą spać spokojnie.

Na razie nie wiadomo, czy reboot "Daredevila" będzie filmem, czy serialem. Prawdopodobnie twórcy postawią na tę drugą formułę, by poszerzać listę produkcji w odcinkach, które trafiają na platformę Disney+. Teraz miłośnicy Daredevila i Charliego Coxa muszą poczekać na oficjalne potwierdzenie informacji o nowej wersji przygód superbohatera.

Disney+: kiedy premiera w Polsce?

Polscy abonenci Netflix, którzy chcieli obejrzeć seriale Marvela, muszą obecnie poczekać na debiut platformy Disney+. Serwis pojawi się w naszym kraju w roku 2022. Na razie nie zdradzono dokładnej daty, ale prawdopodobnie premiera nastąpi w lecie tego roku. Poza większością filmów i seriali Marvela, w ofercie Disney+ znajdują się ponadto produkcje Disneya, tytuły ze świata "Star Wars", animacje studia Pixar oraz programy National Geographic.

loader

RadioZET.pl/Production Weekly

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET