Zamknij

"Daredevil" doczeka się nowego wcielenia. Serial Marvela trafi na Disney+

20.05.2022 15:46

"Daredevil" z Charlie Coxem w roli głównej powraca. Nowy serial Marvela trafi na platformę Disney+. Co wiemy na jego temat?

Daredevil - Charlie Cox - kadr z serialu Marvela
fot. Sarah Shatz/Netflix/East News

Dobre wieści dla fanów "Daredevila". Serial z Charlie'em Coxem w roli głównej doczeka się nowego wcielenia, za które odpowie platforma Disney+.

"Daredevil": nowy serial Marvela na Disney+

W 2015 roku na Netflix zadebiutował 1. sezon serialu "Daredevil" - historii o niewidomym adwokacie obdarzonym nadludzkimi zdolnościami, który pod osłoną nocy broni dzielnicy Nowego Jorku znanej jako Hell's Kitchen. Produkcja doczekała się 3 sezonów, ale została niespodziewanie skasowana, co widzowie seriali przyjęli ze smutkiem.

Od dawna plotkowano o powrocie Coxa do roli niewidomego herosa w obrębie filmów i seriali produkowanych przez MCU. Marzenia miłośników "Daredevila" spełniły się wraz z końcem 2021 roku, kiedy aktor powrócił do roli w występie gościnnym w filmie "Spider-Man: No Way Home". Od razu pojawiły się teorie dotyczące Daredevila w kinowo-serialowym uniwersum Marvela, które tylko wzbudziły wątki z serialu "Hawkeye" silnie powiązane z serialem platformy Netflix.

Jak podaje Variety, Matt Corman i Chris Ord zostali wybrani jako twórcy scenariusza i producenci nowego serialu o "Daredevilu". Filmowcy odpowiadający za takie tytuły, jak "Kamuflaż", "The Brave" i "Kwarantanna", według niepotwierdzonych informacji mają za zadanie powołać do życia coś z pogranicza kontynuacji i rebootu "Daredevila". W roli głównej nie zabraknie oczywiście Coxa. Na razie informacja o serialu nie została jednak oficjalnie potwierdzona przez przedstawicieli Marvel Studios.

"Daredevil": kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo nic więcej na temat powstającej produkcji. Fani Daredevila muszą uzbroić się w cierpliwość, chociaż pojawiły się podejrzenia, że Cox wróci do roli herosa w jednej z nadchodzących produkcji Marvela - serialu "She-Hulk". Matt Murdock - alter ego Daredevila też jest prawnikiem, podobnie jak zielona bohaterka nadchodzącej produkcji MCU. Czy rzeczywiście zobaczymy w niej śmiałka z Hell's Kitchen? Przekonamy się o tym 17 sierpnia 2022 roku, kiedy "She-Hulk" trafi na Disney+.

loader

RadioZET.pl/Variety