Zamknij

"Daredevil" powórci szybciej niż myślimy? Czy Charlie Cox przygotowuje się do roli?

04.03.2022 12:58

Charlie Cox znany z roli Daredevila niebawem powróci jako obrońca Hell's Kitchen w nowej produkcji Marvela. Wiele na to wskazuje.

Daredevil - Charlie Cox - kadr z serialu Marvela
fot. Everett Collection/East News

Gwiazdor serialu Netflix "Daredevil" zdradził, że zaczął czytać całą serię komiksów o niewidomym superbohaterze Marvela, którą rozpoczęto w roku 1998. Czy oznacza to, że Charlie Cox niebawem znowu przywdzieje czerwony kostium herosa?

"Daredevil": nadchodzi nowy sezon serialu Marvela z Charlie Coxem w roli głównej?

Swego czasu "Daredevil" był flagowym tytułem platformy Netflix. Wkrótce nie tylko dostał kolejne sezony, ale również powiązano go z innymi produkcjami serwisu opartymi na komiksach Marvela. Niestety im dalej w las, tym poziom produkcji spadał, aż w końcu zostały skasowane ze względu na powoływanie wówczas do życia platformy Disney+.

O tym, że Charlie Cox powróci w roli Daredevila, fani plotkowali od lat. Częściowo domysły potwierdziły się w filmie "Spider-Man: No Way Home", w którym wystąpił gościnnie jako prawnik Matt Murdock - alter ego niewidomego herosa. Mniej więcej w tym samym czasie w serialu "Hawkeye" Vincent D’Onofrio powrócił do roli Kingpina - antagonisty Daredevila z serialu Netflix. Szef Marvel Studios obiecał, że niebawem znowu zobaczymy Diabła z Hell's Kitchen w akcji. Co ciekawe seriale Marvela produkowane przez Netflix niebawem trafią na Disney+.

Istnieje szansa, że Cox wcieli się w herosa szybciej, niż możemy się spodziewać. Aktor w rozmowie z ComicBook.com zdradził, że ponownie zaczął czytać całą serię komiksu o Daredevilu, której autorem początkowo był Kevin Smith.

Mniej więcej miesiąc temu odnowiłem swoje konto Marvel Unlimited. I znowu zacząłem czytać komiksy od początku, czego nie robiłem, odkąd zaczęliśmy pracę nad serialem wiele lat temu. Czytam ponownie run "Guardian Devil" Joe Quesady i Kevina Smitha z 1998 roku. I co zabawne, nie czytałem go od ostatniego razu, zanim zaczęliśmy kręcić serial. I to jest śmieszne, że czytając go teraz, wyłapuję wiele momentów, które w pewnym sensie wykorzystaliśmy. Na samym początku tej serii jest konfesjonał - prawie tak samo zaczęliśmy nasz serial. A w tamtym czasie nie przeczytałem aż tylu komiksów, żeby poskładać te dwie rzeczy do kupy, ale on [Daredevil - przyp. red.] był w konfesjonale, mówiąc w zasadzie podobne kwestie do tego, co ja mówiłem na początku pierwszego odcinka w pierwszym sezonie. Więc naprawdę fajnie jest przeczytać ten komiks ponownie i móc zidentyfikować małe momenty, które były jakby małymi Easter Eggami, o których wtedy nie wiedziałem.

Fani komiksów doskonale zdają sobie sprawę w jak dużym stopniu twórcy filmów i seriali Marvela czerpią z komiksowego oryginału. Nie jest to jedna przenoszenie postaci czy historii w skali 1:1, a raczej inspiracja i zostawianie Easter eggów dla wiernych czytelników. "Guardian Devil" nie był jedynym komiksem, na którym bazował serial Netflix, ale w dużej mierze dzieło Smitha i Joe Quesady wyznaczyło ton panujący w produkcji. 

Co ciekawe, Cox wspomniał, że zamierza przeczytać ciąg dalszy historii zaczętej przez Smitha. Może to oznaczać, że wciągnął się w niezwykle pozytywnie przyjęty run Daredevila, który do tej pory stoi wysoko wśród komiksów o tym herosie. Istnieje również szansa, że aktor przygotowuje się w ten sposób do powrotu do roli, tym bardziej że w kolejnej historii, pisanej przez Davida Macka, zadebiutowała Echo, znana również jako Maya Lopez. Widzowie serialu "Hakweye" doskonale wiedzą, że ta sama postać wystąpiła w produkcji Disney+.

Niewykluczone więc, że szefowie Marvela chcą połączyć ze sobą Daredevila i Echo, podobnie jak miało to miejsce w komiksach. Maya niebawem otrzyma własny serial, więc może spodziewać się, że Cox znajdzie się w jego obsadzie. To jednak niejedyny nadchodzący tytuł MCU, w której może powrócić Daredevil. Fani od dawna przewidują występ gościnny Coxa w serialu "She-Hulk". Główna bohaterka, podobnie jak Murdock jest prawniczką. Istnieje więc spora szansa, że obie postacie spotkają się na sali rozpraw.

"Daredevil": kiedy premiera nowego serialu Marvela?

Nie oszukujmy się jednak. Fani Daredevila nie zadowolą się samymi występami gościnnymi herosa. Liczą raczej na wznowienie lub powołanie do życia nowego serialu z Coxem w roli głównej. Nie wyklucza się również kinowego filmu o niewidomym superbohaterze. Na razie w tej kwestii nic nie zostało potwierdzone, ale trudno sobie wyobrazić, by w MCU zabrakło na stałe tak ikonicznej postaci z komiksów, jak Daredevil. Fani bohatera muszą więc uzbroić się w cierpliwość i czekać, kiedy gwiazdor ponownie przywdzieje swój słynny kostium i skopie tyłki bandytom z Nowego Jorku.

loader

RadioZET.pl/ComicBook.com

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET