Zamknij

Netflix usuwa oznakowanie LGBTQ+ ze swojego hitu. Z jakiego powodu?

29.09.2022 13:04

"Dahmer. Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" to nowy hit Netflix. Platforma postanowiła usunąć serial z kategorii produkcji LGBTQ+. Powód jest dość oczywisty.

Dahmer. Potwór: Historia Jeffreya Dahmera - Evan Peters - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

Społeczność LGBTQ+ skrytykowała platformę Netflix za umieszczenie serialu "Dahmer. Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" kategorii produkcji queerowych. Serwis na prawił swój błąd.

"Dahmer. Potwór: Historia Jeffreya Dahmera": Netflix tag LGBTQ+

Najnowszy hit Netflix to oparta na faktach historia opowiadająca o makabrycznych zbrodniach dokonywanych przez Jeffreya Dahmera - seryjnego mordercy, gwałciciela i kanibala, który działał w stanie Wisconsin w latach 90. XX wieku. Serial oznaczono tagiem LGBTQ+.

Jak podaje CinemaBlend, tuż po premierze serialu "Dahmer. Potwór: Historia Jeffreya Dahmera", w mediach społecznościowych pojawiły się głosy krytyki dotyczące oznaczenia tytułu jako produkcji queerowej.

Wyobraź sobie, że klikasz w kategorię "LGBTQ" i widzisz to.

Intencje pracowników Netflix odnosiły się do faktu, że Dahmer szukał ofiar wśród gejów i biseksualnych mężczyzn. Społeczność LGBTQ+ uznała, jednak że taktyka marketingowa platformy wyzyskuje jej przedstawicieli, a widzowie którzy szukają treści queer powinni zobaczyć pozytywną reprezentację, a nie tytuły, w których ofiarami są osoby LGBTQ+.

Negatywna reakcja dotarła do przedstawicieli platformy i postanowili usunąć znacznik, sugerujący, że "Dahmer. Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" to serial o społeczności LGBTQ+.

"Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera: o czym jest serial Netflix?

Historia ukazana w produkcji została oparta na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w latach 90. w USA. Przedstawia biografię tytułowego bohatera, ale nie pomija punktu widzenia ofiar Dahmera, a także porusza problem niekompetencji policji, która przez lata pozwalała na trwający kilka lat makabryczny proceder.

W rolach głównych wystąpili Evan Peters, Niecy Nash, Richard Jenkins, Molly Ringwald i Michael Learned. Za serial "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" odpowiadają Ryan Murphy i Ian Brennan. Tytuł składa się z 10 odcinków i w całości jest dostępny na Netflix. 

loader

RadioZET.pl/CinemaBlend/Twitter