Zamknij

„Dahmer”: serial Netflixa o seryjnym mordercy Jeffreyu Dahmerze od twórcy „American Horror Story”

19.09.2022 14:24

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" to nowy serial Ryana Murphy’ego dla fanów opowieści o seryjnych mordercach. Wyprodukowany przez Netflixa serial dramatyczny opowie o kulisach działania słynnego mordercy oraz o głośnym procesie z udziałem mężczyzny. Kiedy premiera?

Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" to najnowsza propozycja dla fanów true-crime oraz produkcji dokumentalnych, opowiadających o seryjnych mordercach. Nowy serial dramatyczny Ryana Murphy’ego, twórcy „Glee”, „American Horror Story” czy „Wyborów Paytona Hobarta” skupi się na sylwetce słynnego amerykańskiego seryjnego mordercy, Jeffreyu Dahmerze.

Jeffrey Dahmer to jeden z najsłynniejszych i najbardziej nieuchwytnych amerykańskich seryjnych morderców. Znany także jako „kanibal z Milwaukee”, Dahmer ostatecznie został oskarżony o zamordowanie oraz zgwałcenie siedmenastu młodych mężczyzn. Finalnie skazano go na 937 lat więzienia za zabójstwo piętnastu z nich. Serial Ryana Murphy’ego przyjrzy się nie tylko sylwetce mordercy, ale także samemu procesowi, podczas którego mężczyzna został oskarżony. Produkcja Netflixa może też rzucić światło na fakt, dlaczego w dwóch wypadkach udało się zabójcy uniknąć kary.

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" – zwiastun 

Serial reklamowany jest następującym zwiastunem:

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" – twórcy i obsada

Serial dramatyczny sygnowany jest nazwiskiem Ryana Murphy’ego. Twórca „American Crime Story” czy filmów „Bal” i „Odruch Serca” współpracował z Iane Brennanem przy produkcji swojego najnowszego dzieła. Reżyserami poszczególnych odcinków są zaś: Paris Barcalay, Carl Franklin i Janet Mock. Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Evan Peters, Michael Learned, Brayden Managio, Khetphet Phagnasay, Karen Malina White, Colin Ford czy David Barrera.

loader

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" – kiedy premiera?

Premiera dziesięciu odcinków serialu dramatycznego zapowiedziana jest już na środę 21 września. Wartym przypomnienia jest też fakt, iż od 7 października w ofercie platformy Netflix znajdzie się także serial dokumentalny, przyglądający się sprawie Dahmera - "Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera”, będący niejako kontynuacją projektu Joe Berlingera o Tedzie Bundym. 

Czytaj także: "Ród smoka": Żelazny tron trafił do Polski! Poczuj się jak bohater serialu HBO Max

RadioZET.pl/SwiatSeriali/informacja prasowa Netflix/YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET