Zamknij

Rodziny ofiar seryjnego mordercy krytykują Netflixa za najpopularniejszy serial

26.09.2022 12:46

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" to serial Netflixa w reżyserii Ryana Murphy'ego. Produkcja jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Rodziny ofiar seryjnego mordercy są oburzone, że ten temat został podjęty przez platformę Netflix.

Dahmer
fot. Materiały prasowe Netflix

Rodziny ofiar seryjnego mordercy krytykują Netflixa za najpopularniejszy serial. Mowa o produkcji "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera". Serial jest obecnie jednym z najchętniej oglądanych na platformie Netflix, co nie spodobało się rodzinom ofiar Jeffreya Dahmera.

Zobacz także: Serial o kanibalu bije rekordy popularności na Netflix. Czy ta historia jest prawdziwa?

"Dahmer- Potwór: Historia Jeffreya Dahmera": rodziny ofiar mordercy krytykują Netflixa

Netflix opublikował nowy serial "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera". Jest to opowieść oparta na prawdziwych wydarzaniach. Jeffrey Dahmer dokonał w latach 1978-1991 17 okrutnych morderstw. Jego ofiarami byli przede wszystkim młodzi mężczyźni. Serial w realistyczny sposób opowiada o szczegółach zbrodni, opisuje też ofiary. Twórcą produkcji jest ceniony reżyser, Ryan Murphy, znany między innymi z "American Horror Story".

Jak podaje Onet.pl - rodziny ofiar Dahmera uważają, że serial jest nie ma miejscu. Zastanawiają się oni, ile jeszcze filmów i dokumentów potrzebują. Głos zabrał między innymi Eric Perry, kuzyn Errola Lindseya, ofiary Dahmera. 

Nie mówię nikomu, co ma oglądać, (...) ale jeśli faktycznie jesteś ciekawy ofiar - moja rodzina jest wkurzona o ten serial. Odtwarzanie traumy mojej kuzynki mającej emocjonalne załamanie w sądzie, gdy stała twarzą w twarz z człowiekiem, który torturował i zamordował jej brata, jest barbarzyństwem - napisał na Twitterze.

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera": gdzie oglądać?

Serial "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" jest dostępny do obejrzenia tylko na platformie Netflix. W serialu występują:

  • Evan Peters
  • Richard Jenkins
  • Molly Ringwald
  • Michael Learned
  • Niecy Nash

Zobacz takżeKlęska polskiego filmu Netflixa. Stał się hitem tylko w naszym kraju

loader

RadioZET.pl/Onet.pl

Robert Pattinson
8 Zobacz galerię
fot. Gregory Pace/Rex Features/Shutterstock/East News