Zamknij

Netflix przeprasza za promocję serialu o mordercy i zapowiada zmiany

05.10.2022 15:39

Serial "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" bije rekordy popularności. Netflix przeprasza za sposób, w jaki promował produkcję i obiecuje poprawę. O co się rozchodzi?

Potwór - Dahmer serial Netflixa o seryjnym mordercy
fot. Materiały prasowe Netflix

Netflix wyraził skruchę. Platforma przeprasza za promocję mordercy. Chodzi o serial "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera", o którym od kilku tygodni jest bardzo głośno. To przerażająca historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Widzowie zwrócili Netflixowi uwagę, że seryjny morderca nie powinien być traktowany jak bohater.

Zobacz także: Netflix usuwa oznakowanie LGBTQ+ ze swojego hitu. Z jakiego powodu?

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera": Netflix przeprasza za promocję serialu

Jeffrey Dahmer to seryjny morderca i kanibal ze Stanów Zjednoczonych. Został uznanym winnym piętnastu morderstw. Jego ofiarami padali młodzi mężczyźni, których zaufanie najpierw zdobywał, a następnie krzywdził. Jego historia została przeniesiona na ekran za sprawą serialu "Dahmer- Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" Netfixa. 

Co ciekawe, jak podaje portal wirtualnemedia.pl - platforma Netflix udostępniała wiele postów promujących serial. Część z nich miała lekki, żartobliwy ton, co zostało źle odebrane przez widzów, a w szczególności przez blogera Skazanego na Film. Jak podają wirtualnemedia.pl padały takie sformułowania jak: "Nic tak nie umila wieczoru jak seryjny morderca" i "Wszedł za jednym posiedzeniem, czy dzieliłaś na porcje?". Netflix postanowił przeprosić, przyznając, że było to nieodpowiednie zachowanie.

Komentarze są bardzo nie na miejscu i nie powinny być częścią rozmowy o zbrodniach i ofiarach. Ukryliśmy je, by nie prowokować do konwersacji tego typu. Komunikacja taka nie będzie kontynuowana przy tym ani przy innym true crime tytule - zapewnia Netflix.

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera": gdzie obejrzeć?

Serial "Dahmer- Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" jest dostępny na platformie Netflix. Jest on niezwykle popularny. W pierwszym tygodniu po premierze obejrzano go łącznie przez 196 mln godzin. Produkcja jest krytykowana przez rodziny ofiar Dahmera. 

Zobacz także: Najchętniej oglądane seriale na Netflix. Serial o seryjnym mordercy pobija platformę [TOP 10]

loader

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl

Emily w Paryżu - kadr z serialu
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Netflix