Zamknij

„Czarne Lustro“ wróci z nowymi odcinkami. Szósty sezon ma być dłuższy od poprzedników

16.05.2022 15:34
Czarne lustro - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Czarne lustro” powraca. Jeden z najsłynniejszych i najlepiej ocenianych seriali telewizyjnych w historii doczeka się kolejnych odcinków. Taką informacją podzielili się dziennikarze portalu Variety.

Czarne lustro” (org. „Black Mirror”) wróci z nowymi odcinkami. Serialowa antologia, która zadebiutowała w 2011 roku na brytyjskim Channel 4, doczekała się aż pięciu sezonów, z czego trzy wyprodukowano już pod egidą platformy Netflix. Ostatni, piąty sezon, pojawił się na platformie w 2019 roku, a od tego czasu status kontynuacji serialu był niepewny.

W połowie 2020 roku, w samym środku pandemii, Charlie Brooker, twórca serialu, w rozmowie z dziennikarze UK Radio Times, powiedział, że" 

„W tym momencie nie mam siły, aby tworzyć historie o upadku cywilizacji, więc na razie nad nimi nie pracuję. Mam ochotę powrócić do moich komediowych korzeni, więc w ostatnim czasie pisałem scenarusze, które miały mnie rozbawić”.

„Czarne lustro” powraca

Teraz jednak minęło wystarczającą dużo czasu, by Brooker mógł powrócić do antyutopijnych scenariuszy, za które pokochali go widzowie na całym świecie. Po tym jak współpracował przy dwóch programach specjalnych Netflixa – „Giń, 2020” i „Giń, 2021”, w których rzeczywiście mógł pokazać swoją komediową stronę, przyszedł czas, by wrócić do świata „Czarnego lustra”.

Jak podają dziennikarze portalu Variety powodem tak długiej zwłoki między sezonami, mogły być jednak sprawy związane z umowami i faktem, że Charlie Brooker i Annabel Jones, odpowiedzialni za sukces serialu, odeszli z firmy House of Tomorrow i założyli własne studio produkcyjne. Prawa do serialu zostały jednak z oryginalnym domem produkcyjnym, więc przedstawiciele Netflixa oraz właściciela House of Tomorrow musieli dogadać się w sprawie kontynuowania produkcji razem z Brookerem i Jones pod sztandarami nowej firmy. Teraz negocjacje miały dobiec końca i twórcy dostać zielone światło, by stworzyć kolejną odsłonę show.

„Czarne lustro” – szósty sezon dłuższy od poprzedników

Wedle informacji, zebranych przez dziennikarzy Variety, nowy sezon miałby być dłuższy od poprzednika, składającego się jedynie z trzech epizodów. Nowe odcinki miałyby być zrobione z jeszcze większym, kinowym rozmachem niż dotychczas, a każda historia traktowana jako oddzielny film. Zgadzałoby się to z dotychczasowym stylem produkcji, więc informacja ta może jedynie cieszyć. W chwili obecnej nieznane są jednak dokładniejsze informacje na temat nowych odcinków. Wiadomo jedynie, że Charlie Brooker i Annabel Jones powrócą do swoich ról jako showrunnerowie produkcji. Pozostaje zatem trzymać kciuki o jak najszybszy początek prac na planie.

Czytaj także: „Cha Cha Real Smooth”: zwycięzca Sundance na pierwszym zwiastunie Apple TV+ [WIDEO+RECENZJA]

RadioZET.pl/Variety