Zamknij

"Constantine": potencjalny gwiazdor serialu spotkał się z hejtem. Powodem był kolor skóry?

11.08.2022 11:35
Sope Dirisu
fot. Invision/Invision/East News

Według plotek Sope Dirisu ma wcielić się w Johna Constantine'a w nadchodzącym serialu HBO. Aktor spotkał się już z hejtem. Prawdopodobnie chodziło o kolor skóry.

Według niepotwierdzonych informacji Sope Dirisu zostanie gwiazdą nowej wersji przygód Johna Constantine'a, który ma doczekać się własnego serialu od HBO. Chociaż wieść o wyborze aktora do roli to jedynie plotka, Dirisu już spotkał się z hejtem.

"Constantine": Sope Dirisu hejtowany za kolor skóry?

John Constantine to popularna postać z komiksów DC stworzona w 1985 roku przez Alana Moore'a, Stephena R. Bissette'a, Ricka Veitcha i Johna Totlebena na kartach 37. numeru "Swamp Thinga". Brytyjski cyniczny egzorcysta o wisielczym humorze i zamiłowaniu do używek stał się ulubieńcem fanów i na przestrzeni lat kilkukrotnie pojawiał się w kinie i telewizji.

Od jakiegoś czasu krążą informacje, że HBO pracuje nad serialem o nadprzyrodzonym detektywie. W kwietniu 2022 roku pojawiła się plotka, według której twórcy produkcji znaleźli odtwórcę tytułowej roli. W Constantine'a miałby się wcielić Sope Dirisu - brytyjski aktor o nigeryjskim pochodzeniu znany z takich tytułów, jak "Nowa Ziemia", "His House", "Gangs of London" czy "Mr. Malcolm's List". Gdyby informacje okazały się prawdziwe, Dirisu będzie pierwszym czarnoskórym aktorem, który wcieli się w Constantine'a.

Najwidoczniej nie wszystkim fanom postaci podoba się taka obsada. Dirisu pokazał na Twitterze wiadomość, którą otrzymał 8 sierpnia 2022 roku.

Ktoś ma bardzo mocne opinie...
"TRZYMAJ SIĘ Z DALEKA OD CONSTANTINE'A. NIENAWIDZĘ CIĘ."

Z wiadomości przedstawionej przez aktora nie wynika kontekst skierowanych do niego, słów, ale można założyć, że były to pobudki o charakterze rasistowskim. Komiksowy Constantine jest rysowany jako mężczyzna o białym kolorze skóry i blond włosach. Wygląd Dirisu wyraźnie różni się od wizerunku bohatera, którego rzekomo ma grać i prawdopodobnie stąd hejt internauty.

To nie pierwszy raz, kiedy po ogłoszeniu, że czarnoskóra osoba ma się wcielić w postać, która oryginalnie ma biały kolor skóry, spada na nią fala hejtu. Niestety tego typu rasizm wśród "fanów" jest częstym zjawiskiem i nie zawsze odnosi się do zmiany koloru skóry danego bohatera. Czasami nienawiść pojawia się po prostu z powodu koloru skóry albo płci (najczęściej w stosunku do aktorek). Co ciekawe Constantine w filmie z 2005 roku z Keanu Reevesem w roli głównej również różnił się pod względem wyglądu w zestawieniu z komisową postacią. Był bowiem brunetem, a nie blondynem.

"Constantine": kiedy premiera serialu HBO?

Na razie w Warner Bros. trwa "strategiczna zmiana" funkcjonowania działu DC Films. Jej ofiarą padł serial "Batgirl". Fani DC obawiali się, że planowany reboot serii Constantine również zostanie skasowany. Jednak niedawno potwierdzono, że tytuł nadal jest w fazie rozwoju, a nad produkcją czuwa firma J.J. Abramsa Bad Robot. Na razie nie zdradzono jednak żadnych szczegółów dotyczących "Constantine'a". Wiadomo jedynie, że serial trafi na HBO Max.

RadioZET.pl/Twitter