Zamknij

"Chyłka": ruszyły zdjęcia do nowego sezonu. Co już wiemy o "Chyłka - Oskarżenie"? [FOTO]

20.09.2021 14:42

"Chyłka" powróci z 5. sezonem, w którym znów ujrzymy Magdalenę Cielecką. Z jaką sprawą tym razem zmierzy się tytułowa bohaterka? Zdradzamy pierwsze szczegóły.

"Chyłka": ruszyły zdjęcia do nowego sezonu. Co już wiemy o "Chyłka - Oskarżenie"? [FOTO]
fot. materiały prasowe TVN

"Chyłka" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali ostatnich lat. Produkcja z Magdaleną Cielecką w roli głównej doczekała się już czterech sezonów, a zdjęcia do kolejnego właśnie ruszyły. Co już wiemy o "Chyłka - Oskarżenie" i kto dołączył do obsady?

"Chyłka - Oskarżenie": o czym opowie 5. sezon serialu?

Tym razem tytułowa mecenas zostanie zaangażowana w sprawę działacza opozycji skazanego przed laty za morderstwo. W oficjalnym opisie fabuły czytamy:

Mecenas Chyłka dochodzi do siebie po brutalnym ataku. Obowiązki jednak nie dają o sobie zapomnieć. Ksiądz Mieleszko dzwoni do prawniczki, by namówić ją do przyjęcia sprawy, która wydaje się być rozwiązana już od wielu lat. Tesarewicz, działacz opozycji, odsiaduje wyrok za brutalne morderstwo czwórki dzieci. Mieleszko twierdzi, że mężczyzna jest niewinny i namawia Chyłkę, by pomogła wyciągnąć go z więzienia. Czy uda się wznowić śledztwo i znaleźć nowe dowody?

materiały prasowe TVN
fot.

materiały prasowe TVN

W swoich rolach powrócą (oczywiście) Magdalena Cielecka, a także Filip Pławiak, Jakub Gierszał, Piotr Żurawski, Ireneusz Czop, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Szymon Piotr Warszawski, Cezary Pazura, Marcin Bosak, Olgierd Łukaszewicz i Artur Żmijewski. Nie zabraknie też nowych twarzy. W 5. sezonie "Chyłki" zobaczymy także Jana Englerta, Adama Ferency, Ewę Wencel, Małgorzatę Potocką, Witolda Dębickiego, Pawła Kosa, Jacka Mikołajczaka oraz Maję Pankiewicz.

Producentka serialu, Dorota Chamczyk, skomentowała nadchodzącą serię następującymi słowami:

Ufam, że dzięki staraniom wszystkich twórców "Oskarżenie" będzie dla naszych widzów mocną i gęstą od zdarzeń oraz emocjonalnych zawirowań finałową serią. Zawodowo Chyłka stanie w obronie skazanego na więzienie byłego działacza opozycyjnego. Prywatnie będzie zmagać się z rosnącą na jej punkcie obsesją Langera juniora i coraz bardziej komplikującą się relacją z Zordonem. Nastąpi kulminacja wątków, które pojawiły się już wcześniej w naszej historii.

Dorota Chamczyk

"Chyłka - Oskarżenie": kiedy premiera?

Za reżyserię "Chyłka - Oskarżenie" odpowiadają Łukasz Palkowski i Marek Wróbel, zaś scenariusz wspólnymi siłami opracowali Justyna Stefaniak, Michał Wawrzecki, Daria Rogozińska i Dorota Chamczyk.

"Chyłka - Oskarżenie" liczyć będzie łącznie sześć odcinków. Przewidywana data premiery nie została jeszcze ujawniona. Wszystkie dotychczasowe epizody znajdziecie w bibliotece Playera.

loader

RadioZET.pl/TVN