Zamknij

Gwiazda "Chirurgów" opuszcza serial po 12 latach! Co jest przyczyną odejścia?

07.05.2021 11:30
Chirurdzy Jesse Williams
fot. materiały prasowe © 2021 Disney General Entertainment Content

Jesse Williams odchodzi z "Chirurgów". Grany przez niego Jackson Avery opuszcza Grey Sloan Memorial Hospital po 12 sezonach. Twórcy przygotowali dla niego specjalne pożegnanie.

Jesse Williams, który w serialu "Chirurdzy" przez 12 lat wcielał się w postać Jacksona Avery'ego, opuszcza obsadę na dobre. Tę łamiącą serca fanów informację podał magazyn Deadline w związku z emisją 14. odcinka 17. sezonu "Chirurgów" pt. "Look Up Child", który przygotowuje grunt pod odejście gwiazdy serialu. Dlaczego Jesse Williams zdecydował się odejść i jak będzie wyglądało jego pożegnanie? Uwaga! Artykuł zawiera spoilery dotyczące fabuły nadchodzących odcinków.

"Chirurdzy": Jesse Williams opuszcza serial po 12 latach. To koniec wątku Jacksona Avery'ego

- Jesse Williams to niezwykły artysta i aktywista. Patrzenie na jego ewolucję przez te wszystkie lata na ekranie i poza nim było prawdziwym darem - powiedziała producentka i showrunnerka serialu, Krista Vernoff w oświadczeniu dla magazynu Deadline. Twórczyni "Chirurgów" dodała także:

Jesse wkładał tyle serca, głębokiej troski i inteligencji w swoją pracę. Będziemy strasznie tęsknić za Jesse'em i będziemy tęsknić za Jacksonem Averym.

Krista Vernoff

Dr Jackson Avery po raz pierwszy pojawił się w "Chirurgach" w 6. sezonie. Szybko zaskarbił sobie sympatię fanów, w związku z czym od sezonu 7. Jesse Williams stał się stałym członkiem obsady. Wraz z Sarah Drew, która wcielała się w rolę April Kepner, tworzyli jedną z najbardziej popularnych i uwielbianych par w serialu. Właśnie dlatego twórcy zdecydowali się przywrócić postać April w 17. sezonie, by zorganizować Jacksonowi stosowne pożegnanie.

Ostatni raz Dr Avery'ego zobaczymy w odcinku "Tradition" (S17E15), który zostanie wyemitowany 20 maja 2021 roku. Wówczas wątek bohatera zostanie domknięty - Jackson Avery zdecyduje się na wyjazd do Bostonu wraz z April i ich córką Harriet, by tam przejąć i prowadzić rodzinną fundację.

Jesse Williams odchodzi z "Chirurgów". Co było przyczyną tej decyzji?

Przyczyna odejścia Williamsa z "Chirurgów" jest prozaiczna. Aktorowi skończył się kontrakt, jaki podpisał z producentami serialu i po prostu nie zamierza go przedłużać, chcąc skupić się na innych, nowych projektach. Gwiazdor bardzo wylewnie pożegnał się z serialem w cytowanym przez Deadline oświadczeniu:

- Na zawsze będę wdzięczny za nieograniczone możliwości, jakie dała mi Shonda, stacja, studio, przyjaciele z obsady i nasza wyjątkowa ekipa - Krista, Ellen i Debbie. Jako aktor, reżyser i osoba, miałem nieprzyzwoite szczęście nauczyć się tak wiele od tak wielu osób i dziękuję naszym cudownym fanom, którzy tchnęli tak wiele energii i uznania w ten nasz wspólny świat. Doświadczenie i wytrwałość zrodzona z tworzenia prawie 300 godzin wiodącego serialu telewizyjnego jest darem, który zawsze będę miał przy sobie. Jestem niezmiernie dumny z naszej pracy, naszego wpływu i że ruszam dalej wyposażony w tyle narzędzi, możliwości, sprzymierzeńców i oddanych przyjaciół. 

Jesse Williams jest drugim członkiem stałej obsady, który opuszcza "Chirurgów" w trakcie 17. sezonu. W marcu 2021 serial opuścił Giacomo Gianniotti, który wcielał się w Dr Andrew DeLucę. Sezon 17. może zresztą okazać się ostatnim nie tylko dla wymienionych aktorów. "Chirurdzy" nie zostali jeszcze oficjalnie przedłużeni na 18. sezon. Kontynuacja serialu ma zależeć od tego, czy swoje kontrakty przedłużą Ellen Pompeo, Chandra Wilson i James Pickens Jr.

RadioZET.pl/Deadline