Zamknij

Chiny cenzurują wątki w serialu "Przyjaciele". Jakie sceny usunięto?

14.02.2022 14:15

"Przyjaciele" znów na cenzurowanym. W Chinach postanowiono zaingerować w treść kultowego serialu. Z kilku platform streamingowych zniknęły sceny, które zostały uznane za kontrowersyjne. Jakie? Zdradzamy poniżej.

Przyjaciele
fot. Materiały prasowe HBO Polska

Chiny cenzurują wątki w serialu "Przyjaciele". Serial "Friends", choć uznawany za kultowy, wciąż jest szeroko komentowany pod względem wątków. Zdaniem wielu - produkcja, która była emitowana w latach 1994-2004, źle się zestarzała. W Chinach posunięto się o krok dalej i ocenzurowano część fabuły, a niektóre z wątków kompletnie zostały usunięte. O jakich momentach z "Przyjaciół" mowa? Podajemy poniżej szczegóły.

Zobacz także: "Przyjaciele": po latach poznaliśmy zagadkę przeszłości jednej z głównych bohaterek serialu?

Chiny cenzurują wątki w serialu "Przyjaciele". Jakie sceny usunięto?

"Przyjaciele" to serial, który przedstawia losy szóstki przyjaciół z Nowego Jorku. Monica, Rachel, Phoebe, Ross, Chandler i Joey są ulubieńcami wielu widzów. Produkcja powstawała w latach 1994-2004 i w tamtym czasie poruszała wiele kontrowersyjnych wątków, jak miłość dwóch kobiet. W obecnych czasach produkcji zarzuca się jednak seksizm, ksenofobię czy body shaming. W Chinach uznano, że niektóre wątki są nie do przyjęcia. Mowa między innymi o miłości dwóch bohaterek - Carol i Susan. Ich historia, choć istotna dla fabuły, została pominięta.

Jak podają wirtualnemedia.pl - usunięto między innymi rozmowę, w której Ross wyznał przyjaciołom, że jego żona związała się z inną kobietą. Co ciekawe, widzowie szybko zauważyli ten "zabieg" i wyrazili swoje niezadowolenie w internecie. Na ten moment nie jest pewne, czy ich protest wpłynie na sprawę.

loader

"Przyjaciele": gdzie oglądać serial?

W Polsce serial "Przyjaciele" jest dostępny do obejrzenia na platformie HBO GO, gdzie można znaleźć wszystkie dziesięć sezonów produkcji. W rolach głównych wystąpili: Jennifer Aniston jako Rachel Green, Courteney Cox jako Monica Geller, Lisa Kudrow jako Phoebe Buffay, Matt LeBlanc jako Joey Tribbiani, Matthew Perry jako Chandler Bing oraz David Schwimmer jako Ross Geller.

Zobacz także: Ogromny sukces "Watahy". Serial znalazł się na liście najlepszych produkcji na świecie

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl