Zamknij

Cezary Żak: Ludzie nie mają pojęcia, że "Ranczo" się skończyło już dawno

03.01.2022 10:02

Cezary Żak pojawił się w Radiu ZET jako gość programu Szymona Majewskiego. Popularny aktor podzielił się przemyśleniami na temat serialu "Ranczo", który w latach 2006-2016 bił rekordy popularności i doczekał się dziesięciu sezonów. Czy Żak widzi sens w pisaniu tej historii na nowo? Poniżej podajemy szczegóły.

Cezary Żak
fot. Bartosz KRUPA/East News

Cezary Żak w Radiu ZET o kontynuacji "Rancza". Aktor opowiedział szczerze w rozmowie z Szymonem Majewskim, co sądzi na temat serialu "Ranczo", w którym występował przez dziesięć lat. Produkcja na stałe zapisała się w historii polskiej telewizji, a od czasu do czasu pojawiają się plotki o nakręceniu kontynuacji serialu w postaci filmu fabularnego. Co na ten temat wie Cezary Żak? Podajemy szczegóły.

Zobacz także: Marta Chodorowska nie chce grać w nowych odcinkach "Rancza"? "Nie wyobrażam sobie tego serialu"

Cezary Żak w Radiu ZET: "Ludzie nie mają pojęcia, że "Ranczo" się skończyło już dawno"

"Ranczo" to popularny serial emitowany w latach 2006-2016. Produkcja przedstawiała losy mieszkańców maleńkiej wsi Wilkowyje i z marszu stała się hitem. "Ranczo" to świetny scenariusz, precyzyjnie rozpisane postacie oraz znakomita obsada - m.in. Ilona Ostrowska, Artur Barciś, Paweł Królikowski czy Cezary Żak. Od miesięcy pojawiają się plotki dotyczące ewentualnego powrotu serialu do telewizji. Mówi się też o tym, że powstał scenariusz filmu fabularnego.

Posłuchaj podcastu

Szymon Majewski, który gościł Cezarego Żaka w swoim programie w Radiu ZET, postanowił zapytać aktora, co sądzi o tych doniesieniach. 

Niedawno miałem taką przygodę, że znany reżyser filmowy do mnie zadzwonił i powiedział, że ma dla mnie świetną rolę – poważną, bo ja teraz zbieram głównie poważne role, bo są znacznie łatwiejsze do grania, niż komedie. „Wiesz, no nie mogę cię zatrudnić, bo przecież ty »Ranczo« kręcisz” Cezary Żak w Radiu ZET

Żak nie ukrywał zdziwienia: "I ja mu powiedziałem: "Przecież my "Rancza" nie kręcimy już sześć lat". A on odpowiada: "Jak to? Przecież, co włączam telewizor, to jest "Ranczo"." Popularny aktor zauważył, że przez nieustaną emisję serialu i wyświetlanie powtórek wiele osób nie zauważa, że ta historia doczekała się zakończenia. Cezary Żak podsumowuje:

Ludzie nie mają pojęcia, że "Ranczo” się skończyło już dawno Cezary Żak w Radiu ZET

Szymon Majewski próbował się dowiedzieć, co z kontynuacją "Rancza". Cezary Żak nie ukrywał, że fabuła serialu jest dla niego zamknięta - wątki zostały odpowiedzialne, a niektóre ważne osoby związane z serialem zmarły.

"Ranczo" się skończyło w 2015 roku. Wiesz, co się wydarzyło w kraju w 2015 roku i teraz pisanie tej historii dalej nie ma sensu - zauważa Cezary Żak. Aktor dodał jednak, że w plotkach dotyczących powstania filmu fabularnego jest ziarno prawdy, a scenariusz faktycznie został napisany. Żak nie ukrywa, że jeśli dostanie propozycję zagrania w produkcji, to ją przyjmie.

Bo jestem to wszystkim winien, natomiast ja nie jestem fanem tego pomysłu Cezary Żak w Radiu ZET

"Ranczo": gdzie można wciąż oglądać serial?

Serial "Ranczo" jest emitowany na kanałach Telewizji Polskiej - powtórki można zobaczyć w TVP 1 lub TVP Seriale. Co ciekawe, wszystkie dziesięć sezonów serialu można znaleźć też na platformie Netflix.

loader

Zobacz także: "Ranczo": jak dziś wygląda córka serialowego Wargacza, czyli Marta Mazurek? Trudno ją poznać

RadioZET.pl