Zamknij

„BrzydUla 2“: czy zbliża się koniec serialu? Szefostwo TVN nie wyklucza kontynuacji, ale za parę lat

Michał Kaczoń
11.04.2022 10:08

„BrzydUla 2“ to wielki hit stacji TVN7. Czy megapopularny serial rzeczywiście skończy się w tym roku? Czy może czekają nas jeszcze dodatkowe odcinki w niedalekiej przyszłości? Sprawdziliśmy.

BrzydUla - kadr z serialu
fot. Pawel Wodzynski/East News

BrzydUla 2” to kontynuacja świetnie przyjętego serialu „BrzydUla”, emitowanego w latach 2008-2009. Serial opowiadał o przygodach pewnej młodej dziewczyny, która stawiała pierwsze kroki w wielkim świecie mody. „Brzydula 2”, która na ekrany trafiła w październiku 2020, rozgrywała się zaś kilka lat po wydarzeniach oryginału i pokazywała nowe problemy głównych bohaterów. Ula została matką, a w jej szczęśliwym związku zaczęły pojawiać się pierwsze kryzysy. Nowe odcinki serialu cieszyły i nadal cieszą się ogromną popularnością. Przyszedł jednak czas, by pożegnać się z Ulą oraz jej przyjaciółmi i wrogami.

„BrzydUla 2” kończy emisję. Co mówią twórcy o tej decyzji?

Jak wynika z doniesień portalu WirtualneMedia.pl, obecnie trwają prace nad finałowym odcinkiem serialu. Ma on „dać fanom to, na co od miesięcy czekają”, wedle zapewnień szefowej TVN7.

Katarzyna Mazurkiewicz, obecna szefowa stacji TVN7 w następujących słowach wypowiedziała się o decyzji zakończenia serialu. Podkreśliła, że „BrzydUla 2” jest wyjątkowym projektem stacji, będącym równocześnie ukłonem w stronę widowni, która oglądała przygody Uli Cieplak przed kilkunastu laty.

"Od 10 lat powtórki serialu nadawane były w Siódemce, gdzie zawsze osiągały dobre wyniki. To właśnie wielka miłość fanów serialu i ich upór zachęciły nas do nakręcenia kontynuacji losów bohaterów, których pokochała cała Polska”.

Kobieta podkreślała także, że „BrzydUla 2” to od początku miał być zamknięty projekt, a historia Uli i jej przyjaciół i tak potrwała dłużej niż pierwotnie zakładano, właśnie dzięki znakomitej widowni, która wciąż chętnie oglądała serial.

„Jest to historia skupiona głównie na jednej parze, a takie formuły się wyczerpują, trzeba wyczuć kiedy postawić kropkę” – skwitowała Mazurkiewicz.

Finałowy odcinek „BrzydUli 2” zostanie wyemitowany w maju. Dokładne szczegóły -  konkretna data emisji czy informacje na temat fabuły finału – nie są na razie znane.

„BrzydUla” powróci? TVN7 nie wyklucza powrotu do lubianego formatu

Wedle doniesień portalu WirtualneMedia.pl wynika jednak, że jest szansa, że „BrzydUla” powróci za jakiś czas na ekrany telewizorów.

Na taki obrót spraw miałoby wskazywać to zdanie z rozmowy z Katarzyną Mazurkiewicz, szefową TVN7:

„Powoli żegnamy się z bohaterami „BrzydUli”, ale kto wie może znowu do nas wrócą, za następne dziesięć lat".

Należy przyznać, że miałoby to sens, patrząc jak wielką popularnością cieszą się nowe odcinki lubianego przed laty show. Widzowie najwyraźniej uwielbiają takie powroty po latach, więc czemu nie inwestować w takie formaty. Zważywszy jednak na słowa o tym, że „BrzydUla 2” stanowiła zamkniętą całość i opowiadała o konkretnym etapie życia bohaterów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że na kontynuację rzeczywiście poczekamy kilka lat, aby bohaterowie i aktorzy też mogli znaleźć się w innym etapie swojego życia. Czy czekają nas perypetie dzieci głównych bohaterów? Istnieje na to szansa. Jak jednak będzie w rzeczywistości, dowiemy się dopiero wkrótce.

loader

„BrzydUla 2” – ile widzów ogląda perypetie Uli Cieplak? 

Wedle najnowszych danych zebranych przez portal WirtualneMedia, średnia oglądalność serialu w okresie 17 stycznia – 21 lutego wynosiła ok. 353 tys. widzów.

„BrzydUla 2” – gdzie i kiedy oglądać serial?

Emisja finałowego sezonu „BrzydUli 2” wciąż się nie zakończyła. Nowe odcinki serialu można oglądać od poniedziałku do czwartku o 20.00 na TVN7. Finałowy odcinek ma zostać wyemitowany w maju.

Czytaj także: Koniec "19+". Jaki serial zajmie miejsce popularnej produkcji?

RadioZET.pl/WirtualneMedia.pl

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET