Zamknij

"Bridgertonowie" doczekają się spin-offa! O czym opowie serial ze świata hitu Netflixa?

17.05.2021 09:16

"Bridgertonowie" to wasz ulubiony serial? Mamy świetne wieści! Jego uniwersum właśnie się powiększyło. Netflix zamówił bowiem pierwszy spin-off "Bridgertonów", który przybliży nam losy jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci z serialu.

"Bridgertonowie" doczekają się spin-offa! O czym opowie serial ze świata hitu Netflixa?
fot. materiały prasowe Netflix

Świat "Bridgertonów" się powiększa. Platforma Netflix ogłosiła realizację pierwszego spin-offa popularnego serialu, który będzie jednocześnie jego prequelem. Co wiemy o produkcji?

Zobacz także

"Bridgertonowie" z pierwszym spin-offem

"Bridgertonowie" to niezwykle popularny serial Netflixa, powstały na podstawie serii książek Julii Quinn. Już dziś wiemy, że produkcja doczeka się nie tylko (minimalnie) aż 4 sezonów, ale również oficjalnego spin-offa, który opowie nam o młodzieńczych losach królowej Charlotte.

LIAM DANIEL/NETFLIX
fot.

LIAM DANIEL/NETFLIX

Niezatytułowany jeszcze prequel "Bridgertonów" skupi się na postaci granej w oryginale przez Goldę Rosheuvel. W trakcie seansu poznamy jej historię, dowiemy się, jak doszła do władzy i stała się tym, kim poznaliśmy ją w serialu. Najsilniej akcentowanym wątkiem będzie jednak (rzecz jasna) życie miłosne bohaterki. To jednak nie wszystko. W produkcji, zapowiadanej jako serial limitowany, ujrzymy również młodsze wersje Lady Violet Bridgerton (matki Daphne) i Lady Danbury (opiekunki Simona), w które w "Bridgertonach" wcieliły się kolejno Ruth GemmellAdjoa Andoh.

Za powstanie serialu odpowiadać będzie Shonda Rhimes, która napisze scenariusz i obejmie funkcję producentki wykonawczej, wraz z Betsy Beers i Tomem Vericą. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż twórcy mają w tym przypadku więcej wolności twórczej, bowiem postać królowej Charlotte nie pojawia się w książkach, a została wykreowana wyłącznie na potrzeby serialu. 

loader

"Bridgertonowie" - kiedy premiera 2. sezonu?

"Bridgertonowie" powrócą do nas z 2. sezonem (najprawdopodobniej) na przełomie 2021 i 2022 roku. Dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona. W nadchodzących seriach czeka nas wiele zmian. Przypominamy, że Daphne i Simon zejdą teraz na dalszy plan, a ich miejsce zajmą Anthony Bridgerton i jego nowa wybranka. Co więcej, Regé-Jean Page nie powróci już jako książę Hastings.

Zmiany nie ominą również twórców. Dotychczasowy showrunner "Bridgertonów", Chris Van Dusen, powróci jeszcze tylko w 2. sezonie, a następnie zastąpi go Jess Brownell - dotychczasowa scenarzystka "Bridgertonów", która pracowała wcześniej m.in. przy popularnych "Chirurgach". 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Deadline.com