Zamknij

"Bolivar" - odcinek 53 - STRESZCZENIE. Banicja Manuelity [09.08]

08.08.2022 12:58
Bolivar - kadr z serialu
fot. materiały prasowe TVP

„Bolivar” to nowa propozycja serialowa stacji TVP. Jest to kolumbijski serial kostiumowy, przyglądający się losom Simona Bolivara, wenezuelskiego działacza niepodległościowego i wyzwoliciela wielu krajów Ameryki Łacińskiej spod władzy Hiszpanów. Twórcy przedstawiają jego życie i działalność od wczesnej młodości aż do śmierci. Co wydarzy się w 53. odcinku serialu?

Bolivar” to nowa propozycja stacji TVP 1. Wenezuelski serial przygląda się historii Simona Bolivara, wenezuelskiego działacza, który dzięki swojej sile determinacji i kontaktom politycznym doprowadził do wyzwolenia wielu krajów Ameryki Łacińskiej spod rządów Hiszpanii. Kolejne odcinki serialu skupiają się na następujących po sobie etapach życia mężczyzny – od wczesnej młodości aż do tragicznej śmierci. Co przygotowali dla nas twórcy w najnowszym odcinku serialu „Bolivar”?

„Bolivar”, odc. 53 – STRESZCZENIE. Co się wydarzy w nowym odcinku serialu "Bolivar"? Kiedy będzie można obejrzeć nowy odcinek i o której godzinie? Streszczamy 53. odcinek serialu "Bolivar" i przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące jego emisji.

„Bolivar”, odcinek 53 – STRESZCZENIE

Jak podaje portal Teleman.pl streszczenie 53. odcinka serialu „Bolivar” prezentuje się następująco:

Mateo Cortazar składa obietnicę pułkownikowi Bustamante – mężczyzna udzieli wsparcia żołnierzom, jeśli Bustamante pomoże mu wywieść Manuelitę z miasta. Oficer ochoczo na to przystaje i skazuje kobietę na banicję. W drodze do Quito, gdzie Manuelita zostaje wysłana, dziewczyna spotyka generała Cordovę, który obiecuje się nią zaopiekować po przyjeździe do miasta. Tymczasem sam Bolivar dociera do Bogoty. Jedni witają go z entuzjazmem, inni są otwarcie niechętnie. Kontrowersje wzbudza przede wszystkim nowa konstytucja kraju, napisana w całości przez samego Simona.

Tymczasem Berta dowiaduje się, że jeden z jej znajomych nie jest tym, za kogo się podaje. Senator Sotomayor zaprasza zaś Marcelę na przyjęcie wydawane na cześć Bolivara. Dziewczyna nie chce iść. Obawia się bowiem, że spotka tam kogoś ze swojej przeszłości, przez co ujawni, że ukrywa kim jest naprawdę.

„Bolivar” – gdzie i kiedy oglądać?

Kolejne odcinki serialu „Bolivar” będą emitowane na antenie stacji TVP1 od poniedziałku do niedzieli o godzinie 20.15. Dotychczasowe odcinki, które wyświetlane były na antenie TVP1, dostępne są także na platformie streamingowej VOD.TVP.PL. Serial dostępny jest także w wersji oryginalnej – po hiszpańsku z hiszpańskimi i angielskimi napisami na platformie Netflix.

Czytaj także: Henry Cavill nadal będzie grał Supermana? Co planują szefowie Warner Bros.?

Źródło: Radiozet.pl/IMDB/Teleman.pl/Netflix/materiały prasowe TVP

Nowe Horyzonty 2022 - oprawa graficzna
15 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe festiwalu Nowe Horyzonty