Zamknij

"Bolivar" - odcinek 5 - STRESZCZENIE. Żniwa na plantacji [24.06]

23.06.2022 02:39
Bolivar - kadr z serialu
fot. materiały prasowe TVP

„Bolivar” to nowa propozycja serialowa stacji TVP. Jest to kolumbijski serial kostiumowy, przyglądający się losom Simona Bolivara, wenezuelskiego działacza niepodległościowego i wyzwoliciela wielu krajów Ameryki Łacińskiej spod władzy Hiszpanów. Twórcy przedstawiają jego życie i działalność od wczesnej młodości aż do śmierci. Co wydarzy się w 5. odcinku serialu?

Bolivar” to nowa propozycja stacji TVP 1. Wenezuelski serial przygląda się historii Simona Bolivara, wenezuelskiego działacza, który dzięki swojej sile determinacji i kontaktom politycznym doprowadził do wyzwolenia wielu krajów Ameryki Łacińskiej spod rządów Hiszpanii. Kolejne odcinki serialu skupiają się na następujących po sobie etapach życia mężczyzny – od wczesnej młodości aż do tragicznej śmierci. Co przygotowali dla nas twórcy w najnowszym odcinku serialu „Bolivar”?

„Bolivar”, odc. 5 – STRESZCZENIE. Co się wydarzy w nowym odcinku serialu "Bolivar"? Kiedy będzie można obejrzeć nowy odcinek i o której godzinie? Streszczamy 5. odcinek serialu "Bolivar" i przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące jego emisji.

„Bolivar”, odcinek 5 – STRESZCZENIE

Jak podaje portal Teleman.pl streszczenie 5. odcinka serialu „Bolivar” prezentuje się następująco:

Adela i Luisa muszą uciekać z miasta, po nieudanej akcji w garnizonie. Kilku spiskowców zostaje pojmanych przez wojsko. Bęzwzględny sędzie decyduje się zezwolić na publiczne egzekucje schwytanych. Garstka konspiratorów, którym cudem udało się uciec z miejsca zdarzeń, planuje ucieczkę na Trynidad. 

Na plantacji Bolivarów trwają żniwa. Tegoroczne zbiory kakao są zadowalające dla Carlosa. Humor mu dopisuje. Do czasu, gdy na plantacji nie pojawi się inspektor do spraw miar i wag, który ma pytanie do właściciela na temat sposobu mierzenia przez niego plonów.

„Bolivar” – gdzie i kiedy oglądać?

Kolejne odcinki serialu „Bolivar” będą emitowane na antenie stacji TVP1 od poniedziałku do niedzieli o godzinie 21.05. Dotychczasowe odcinki, które wyświetlane były na antenie TVP1, dostępne są także na platformie streamingowej VOD.TVP.PL. Serial dostępny jest także w wersji oryginalnej – po hiszpańsku z hiszpańskimi i angielskimi napisami na platformie Netflix.

Czytaj także: „Trzy tysiące lat tęsknoty”: zwiastun hitu Cannes od twórcy „Mad Max: Fury Road” [WIDEO]

Źródło: Radiozet.pl/IMDB/Teleman.pl/Netflix/materiały prasowe TVP

 

Najlepsze seriale na HBO Max 2022 rok
9 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe HBO Max