Zamknij

„Bolivar“: TVP kupuje serial historyczny o wenezuelskim przywódcy, Simonie Bolivarze [WIDEO]

18.05.2022 13:37

„Bolivar“ to nowa historyczna propozycja Telewizji Polskiej. TVP kupiło właśnie prawo do emisji kolumbijskiego serialu o wenezuelskim przywódcy Simonie Bolivarze. Kiedy premiera?

Bolivar - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Caracol Internacional

„Bolivar” to nowa propozycja letniej ramówki TVP. Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu WirtualneMedia.pl, Telewizja Polska kupiła właśnie prawo do emisji kolumbijskiego serialu historycznego, przyglądającego się losom wenezuelskiego przywódcy Simona Bolivara oraz jego misji utworzenia nowego państwa w Ameryce Południowej. 

Serial emitowany był w Kolumbii już w 2019 roku, gdzie średnio oglądało go ok. 10 mln widzów. Jak czytamy w oficjalnym opisie serialu, dostępnym w serwisie Netflix:

„Sześć narodów wyzwolonych. Ponad 400 bitew zwyciężonych. Siła sprawcza? Jeden mężczyzna o skonkretyzowanej wizji, którą wykonał niczym swoje przeznaczenie”.

„Bolivar” – zwiastun

Serial reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Bolivar” – twórcy i obsada

Pomysłodawczynią i showrunnerką serialu jest Juana Uribe, która przewodniczyła też zespołowi scenarzystów, wśród których znaleźli się także: Maria Clara Torres, Ricado Aponte i Leonor Sardi.

W postać Simona Bolivara, w różnych okresach życia wcieliło się trzech aktorów: Maximiliano Gómez (dziecięca wersja bohatera), José Ramón Barreto (lata nastoletnie) oraz Luis Geronimo Abreu jako dorosła wersja bohatera. Poza nimi, na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Rosmeri Marval, Adrián Makala, Irene Esser, Nohely Arteaga i Abril Schreiber. 

loader

„Bolivar” – kiedy premiera? 

Jak podaje portal WirtualneMedia.pl, który jako pierwszy poinformował o nowej propozycji ramówki TVP, serial ma zadebiutować na antenie TVP już 20 czerwca. Produkcja, na którą składają się 63 ok. godzinne odcinki, emitowana będzie od poniedziałku do niedzieli. W dniach poniedziałek-czwartek o 21.05, zaś w piątek-niedzielę o 20.35.

Wartym wynotowania jest także fakt, że cały serial dostępny jest także w angielskiej wersji serwisu Netflix. To znaczy – możemy go obejrzeć i znaleźć w bibliotece po zmianie języka systemu na angielski. Serial prezentowany jest jednak jedynie w wersji oryginalnej z angielskimi, bądź hiszpańskimi napisami.

Czytaj także: "Rozmowy z przyjaciółmi": są pierwsze zdjęcia z serialu. Wiadomo, kiedy trafi na HBO Max [DATA]

RadioZET.pl/WirtualneMedia.pl/Netflix/IMDB/YouTube