Zamknij

Bob Saget nie żyje: policjanci związani ze sprawą śmierci aktora zostali zawieszeni

22.06.2022 13:20
Bob Saget
fot. MICHAEL TRAN/AFP/East News

Według najnowszych informacji dwóch funkcjonariuszy związanych ze śledztwem w sprawie śmierci Boba Sageta zostało zawieszonych za wypuszczenie informacji do mediów, zanim zgon ogłosiła rodzina gwiazdora "Pełnej chaty".

Zastępcy szeryfa z Florydy zostali zawieszeni w swoich obowiązkach. Jeden z funkcjonariuszy prowadził śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci komika Boba Sageta. Obaj dopuścili się przecieku informacji na temat zgonu aktora. Z tego powodu rodzina zmarłego wszczęła w lutym 2022 roku kroki prawne.

Bob Saget nie żyje: funkcjonariusze prowadzący śledztwo zawieszeni

Bob Saget był aktorem kojarzonym najbardziej dzięki sitcomowi "Pełna chata". Mężczyzna zmarł w pokoju hotelowym 9 stycznia 2022 roku, będąc w trakcie trasy standupowej. Początkowo śmierć aktora wzbudzała pewne wątpliwości, ale śledczym udało się wykluczyć udział osób trzecich. Finalnie śledztwo wykazało, że Saget zmarł na skutek przypadkowego urazu głowy.

Jak podaje Deadline, zastępcy z biura szeryfa, które zajmowało się tą sprawą, zostali zawieszeni na 81 godzin bez wynagrodzenia. Wszystko przez wyciek informacji na temat śmierci Sageta, zanim rodzina zmarłego ogłosiła publicznie, że aktor nie żyje. Jeden z policjantów, 9 stycznia, opowiedział o zdarzeniu swojemu bratu, który następnie opublikował informację w mediach społecznościowych. Drugi, który nie był zaangażowany w śledztwo, opowiedział o śmierci komika swojemu sąsiadowi.

Szeryf hrabstwa Orange -  John Mina, skomentował zdarzenie w oświadczeniu.

Ten przypadek pokazuje, jak ważne jest, aby dać detektywom prowadzącym śledztwo w sprawie śmierci czas na zapewnienie powiadomienia o zdarzeniu najbliższych krewnych, zanim informacje te zostaną udostępnione opinii publicznej. Zastępcy przyznali się do złego postępowania i zostali ukarani za swoje czyny.

To zdarzenie ukazuje również jeden z powodów, dla których wdowa po Sagecie - Kelly Rizzo i ich trzy córki, mogły w lutym wnieść pozew, aby zdobyć zapewnienie, że dokumenty "graficznie przedstawiające pana Sageta, jego wizerunek, cechy charakterystyczne, albo części jego ciała zostały utajnione. W marcu 2022 roku sąd przychylił się do prośby rodziny Sageta.

Bob Saget: kim był aktor?

Saget urodził się 17 maja 1956 roku w Filadelfii. Największą rozpoznawalność zyskał dzięki roli Danny'ego Tannera - ojca samotnie wychowującego swoje dzieci w sitcomie "Pełna chata". Produkcja była nadawana od roku 1987 do 1995 i liczyła 10 sezonów. Po latach powrócił do roli za sprawą serialu Netflix "Pełniejsza chata", który doczekał się 5 sezonów. Saget był również stand-uperem i prowadzącym programu "America’s Funniest Home Videos". Pozostawił swoją żonę Kelly Rizzo, dzieci Aubrey Saget, Jennifer Belle Saget i Larę Melanie Saget oraz byłą żonę Sherri Kramer.

RadioZET.pl/Deadline