Zamknij

Twórca "Wikingów" stworzy western oparty na faktach. Kiedy premiera serialu "Billy The Kid"?

06.05.2021 11:17

Twórca seriali "Wikingowie" i "Dynastia Tudorów" - Michael Hirst, odpowie za produkcję "Billy The Kid". Opowie ona o słynnym bandycie z Dzikiego Zachodu.

Wikingowie - Marco Ilso - kadr z serialu
fot. Everett Collection/East News

"Wikingowie" i "Dynastia Tudorów" to słynne seriale oparte na prawdziwych wydarzeniach, które zdobyły dużą popularność wśród widzów. Nic dziwnego, że ich twórca, Michael Hirst został zaangażowany w powołanie do życia kolejnej produkcji opartej na faktach - serialu "Billy The Kid".

"Billy The Kid" - twórca "Wikingów" stworzy serial o słynnym rewolwerowcu

Każdy, kto oglądał westerny, albo lubi klimat Dzikiego Zachodu zapewne słyszał o Billym The Kidzie - wyjętym spod prawa rewolwerowcu, o którym krążyły legendy. Stał się archetypem bohaterów wielu filmów o kowbojach. Sam zresztą doczekał się kilku produkcji inspirowanych jego burzliwym żywotem.

Jak podaje Deadline, Hirst został scenarzystą nadchodzącego serialu "Billy The Kid", który trafi do amerykańskiej sieci telewizyjnej Epix. Reżyserem historii o słynnym kowboju będzie Otto Bathurst. Odpowie za dwa pierwsze z ośmiu odcinków pierwszego sezonu. Producentami serialu są natomiast Hirst, Donald De Line of De Line Pictures, Darryl Frank i Justin Falvey z Amblin Television, a także Bathurst i Toby Leslie z One Big Picture.

Serial jest opisywany jako pełna rozmachu romantyczna przygoda oparta na życiu Billy'ego Kida, znanego również jako William H. Bonney. Zobaczymy jego całe życie - od skromnego dzieciństwa i początków w karierze kowboja przez wyklętego spod prawa rewolwerowca, po uczestnika  wojny w hrabstwie Lincoln.

Hirst skomentował nadchodzącą produkcję w oficjalnym oświadczeniu.

Billy the Kid był zawsze moim bohaterem - od dziecka. Dorastałem na północy Anglii, ale to nie miało znaczenia. Billy był szczególnym rodzajem przestępcy wyjętego spod prawa. Po pierwsze był bardzo młody, a po drugie, nie był psychopatą, który lubił zabijać, ani kryminalistą, który rabował dla korzyści materialnych. Przez większość życia był banitą, ale tak naprawdę nigdy nie chciał nim być. Urodził się w biednej irlandzkiej rodzinie imigrantów i zawsze chciał wyjść na prostą, zostać "nowym Amerykaninem". Nigdy mu na to nie pozwolono.
Historia Billy'ego to znacznie więcej niż fantastyczny dramat o charyzmatycznym kowboju - chociaż głównie o to  w niej chodzi. To także historia imigranta i opowieść powstania nowej Ameryki, która ukształtowała się z bezprawnego chaosu na Środkowym Zachodzie i jego wielu narodowości. Ostatecznie nie jest to tylko historia - to amerykański mit.

Do tej pory tytułowy bohater pojawiał się w wielu westernach, między innymi "Billy Kid", "Wyjęty spod prawa", "Chisum", seria "Młode strzelby" czy najnowszej produkcji w reżyserii Vincenta D’Onofrio zatytułowanej po prostu "The Kid". Jak bandyta zostanie ukazany w serialu Hirsta?

loader

"Billy The Kid" - kiedy premiera serialu?

Na razie tytuł jest na bardzo wczesnym etapie produkcji, więc trudno mówić o konkretach takich jak data premiery czy obsada. Na dalsze informacje dotyczące serialu "Billy The Kid" musimy więc jeszcze poczekać.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline