Zamknij

„Billy The Kid“: nowy serial scenarzysty „Wikingów” już wkrótce na polskich ekranach [WIDEO]

19.05.2022 16:05

„Billy The Kid“: serial z udziałem Toma Blytha, obsadzonego właśnie w roli młodego Corolianusa Snowa w prequelu serii „Igrzyska Śmierci“, pojawi się wkrótce w polskiej telewizji.  O czym opowiada nowy serial scenarzysty „Wikingów”? Gdzie i kiedy oglądać?

Billy The Kid - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Viaplay

„Billy The Kid” to nowy serial dramatyczny, bazujący na prawdziwej historii słynnego amerykańskiego rewolwerowca, uznanego za jednego z najsłynniejszych przestępców Dzikiego Zachodu. Nowy serial stacji Epix z udziałem Toma Blytha, który właśnie został obsadzony w roli młodego Corolianusa Snowa, przyszłego prezydenta Panem w prequelu filmów z serii „Igrzyska Śmierci”, wyszedł spod ręki Michela Hirsta, jednego z głównych scenarzystów serialu „Wikingowie”. Hirst zebrał zespół, który opowiedział historię tytułowego „Billy’ego The Kida”, czyli żyjącego w połowie XIX wieku rewolwerowca Williama Bonneya.

„Billy The Kid” – o czym opowiada serial?

Wedle informacji prasowej platformy Viaplay, fabuła serialu toczy się pod koniec XIX wieku. Produkcja pokazuje, że mimo powszechnej opinii - Billy nie był zimnokrwistym mordercą napadającym na pociągi czy banki, ale charyzmatycznym rewolwerowcem, który przypadkiem znalazł się w samym środku waśni między dwoma gangami. Mając 15 lat był już osobą publiczną, której losy śledziły wszystkie lokalne gazety. Był bohaterem artykułów częściej niż większość amerykańskich polityków i urzędników państwowych. Mimo że jego życie skończyło się przedwcześnie, jego legenda krążyła po świecie jeszcze przez długie lata po domniemanej śmierci  – o ile rzeczywiście zmarł mając 21 lat. Plotki głoszą, że wykorzystał pogłoski o swoim rzekomym zgonie jako drogę ucieczki ze świata przemocy i nienawiści, zmienił tożsamość i przeniósł się wraz z ukochaną do Meksyku.

Z nowojorskich slumsów, przez Badlands w Nowym Meksyku, po Dziki Zachód – serial opowiada o życiu, doświadczeniach i charakterze Billy’ego, który mimo trudności nauczył się czytać, liczyć, był uprzejmy i odnosił się do kobiet z szacunkiem, pozostając twardym, odważnym i charyzmatycznym mężczyzną. To pierwszy serial XXI wieku, który uczłowiecza niesławnego banitę. Widzowie nie tylko zobaczą jego sytuację z innej perspektywy, ale również zrozumieją motywy, ambicje i marzenia.

„Billy The Kid” – zwiastun 

Serial reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Billy The Kid” – Tom Blyth o produkcji

Główny aktor, Tom Blyth w następujących słowach wypowiedział się o swojej roli:

„Billy to dla mnie wymarzona rola. Jako dziecko uwielbiałem czytać o nim i jego rówieśnikach ze Dzikiego Zachodu. Budzili we mnie bunt i uczyli, jak być nieustraszonym. Oczywiście nie zawsze mieli rację, ale zawsze się za czymś opowiadali. Billy wierzył, że trzeba walczyć z tyranią i korupcją, nawet jeśli to oznaczało, że trzeba się postawić, naruszyć status quo, narazić się na ostracyzm, czy popełnić przestępstwo. Historia Billy’ego żyje w nas do dziś.”

„Billy The Kid” – twórcy i obsada

Pomysłodawcą i głównym scenarzystą serialu jest Michael Hirst, najlepiej znany ze wpółpracy przy serialach „Wikingowie” i „Dynastia Tudorów”. Hirst współpracował też przy filmach historycznych „Elisabeth” i „Elisabeth: Złoty wiek”, o losach Elżbiety I, czy przy filmie telewizyjnym „Jan Paweł II: Nie lękajcie się”.

Na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Tom Blyth, Daniel Webber, Sean Owen Roberts, Dakota Daulby, Ryan Kennedy czy Eileen O'Higgins.

loader

„Billy The Kid” – kiedy premiera?

Polska premiera ośmiodocinkwego serialu zapowiedziana jest na 12 czerwca na platformie Viaplay. 

Czytaj także: "Irma Vep" prosto z Cannes na HBO Max. Kiedy będzie można obejrzeć serial?

RadioZET.pl/informacja prasowa Viaplay