Zamknij
Wilk - kadr z serialu
  • WILK_KV
  • 16. WILK (2021) Canal+ reż. Jan Dybus dop. Igor Połaniewicz
  • 22. WILK (2021) Canal+ reż. Jan Dybus dop. Igor Połaniewicz
  • 9 Zobacz
fot. materiały prasowe Canal+

Bedoes został aktorem. Słynny polski raper zagrał w nowym serialu Canal+ „Wilk“. W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun projektu. Kiedy premiera?

„Wilk” to nowa propozycja Canal+, skierowana (nie tylko) do młodych ludzi. Miniserial, nakręcony podczas lockdownu, opowiada bezpośrednio o sytuacji dzisiejszych nastolatków, którzy żyją w świecie, przeciążonym przez stały dostęp do mediów i ogarniętym protestami i niepokojem, związanym z metaforyczną sytuacją lockdownu.

Wedle opisu fabularnego główny bohater Tymon będzie musiał poradzić sobie z coraz bardziej skomplikowaną sytuacją społęczno-polityczną wokół niego. „Ludzie masowo wychodzą na ulice. 
Chłopak i jego żyjący we własnym, hermetycznym świecie przyjaciele, muszą zdecydować, czy postawa biernych obserwatorów zmieniającej się na ich oczach rzeczywistości im wystarcza”.

Serial posiada nietypową formę narracyjną, na którą składają się krótkie, wypełnione muzyką odcinki, często nakręcone przy użyciu komórki i social mediów. Z głośników lecieć będą znane utwory polskiej sceny hip-hopowej, na czele z kawałkami Bedoesa, OIO, Lanka, Lordofonu czy Schaftera. 

„WILK nie jest jednak wyłącznie serialem dla postmillenialsów z pokolenia Zet, którzy w postaciach bohaterów odnajdą siebie. Jest też świetną pozycją dla ich rodziców, którym serial może przybliżyć „prawdziwe” życie i problemy ich nastoletnich dzieci”. 

„Wilk” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun projektu. Materiał prezentuje się następująco:

„Wilk” – twórcy o serialu 

Reżyser i scenarzysta, Jan Dybus, w następujących słowach mówi o swoim najnowszym projekcie:

„To historia oparta w dużej mierze na moich własnych doświadczeniach. Mam 24 lata i jeszcze niedawno sam byłem jednym z takich Tymonów – rozdartych pomiędzy stadnością, a samotniczym trybem życia. Zupełnie jak tytułowy WILK”

Twórcy są niezwykle zadowoleni z efektu końcowego swoich prac. Producent  Kacper Sawicki w następujących słowach:

„W Wilku widać cały ten emocjonalny rollercoster, który towarzyszy dorastaniu. Do tego w tle konflikt pokoleń podsycany postaciami despotycznego ojca i matki, która nie potrafi odnaleźć się w życiu. Wszystko pokazane bez naciągania, cenzury i w idealnych proporcjach”.

Wtóruje mu Beata Ryczkowska, Dyrektorka Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji Canal+:

„Chcemy zaproponować widzom serial w bardzo współczesnej, krótkiej  formie, jakiej jeszcze w Canal+ nie było. Do tego serial poruszający i mam nadzieję ważny. To również nasz kolejny krok w obszarze mecenatu nad młodym pokoleniem twórców”.

„Wilk” – twórcy i obsada

Reżyserem i scenarzystą filmu jest 24-letni Jan Dybus. Na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki, jak: Sebastian Dela, Wiktoria Supryn, Weronika Dzierżyńka, Agata Kulesza, Magdalena Boczarska, Grzegorz Damięcki, Grzegorz Małecki a także debiutujący w roli aktora polski raper Borys „Bedoes” Przybylski.

loader

„Wilk” – kiedy premiera?

Pięcioodcinkowy miniserial „Wilk” będzie można oglądać od 20.12 w serwisie CANAL+ online na canalplus.com. Premiera wszystkich odcinków na CANAL+ PREMIUM 22.12 od godz. 22:30.

Czytaj także: Maciej Musiał i Channing Tatum stworzą serial na podstawie polskiej książki. O czym opowie?

RadioZET.pl/informacja prasowa Canal+