Zamknij

"Bajer z Bel-Air": zobacz pierwszą zapowiedź nowej wersji serialu. Kto zasapił Willa Smitha? [WIDEO]

24.11.2021 08:48

Kultowy sitcom "Bajer z Bel-Air" powraca w nowej wersji. Platforma Peacock zaprezentowała pierwszą zapowiedź serialu produkowanego przez Willa Smitha. Kto zastąpił gwiazdora w produkcji zatytułowanej po prostu "Bel-Air"?

Bel-Air - Jabari Banks - kadr z serialu
fot. Peackock/materiały prasowe

"Bajer z Bel-Air" powraca w całkowicie odmienionej wersji. W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź serialu "Bel-Air" z Jabarim Banksem w roli głównej zamiast Willa Smitha. Jak prezentuje się w teaserze produkcji?

"Bel-Air": Jabari Banks w pierwszej zapowiedzi serialu [WIDEO]

W 1990 roku zadebiutował serial komediowy "Bajer z Bel-Air" opowiadający o nastolatku z Zachodniej Filadelfii, który przenosi się do bogatej dzielnicy Los Angeles znanej jako Bel-Air, by zamieszkać tam z rodziną. Odmienny styl życia głównego bohatera sprawia, że wpadał on często w zabawne sytuacje. Serial odniósł wielki sukces, doczekał się sześciu sezonów i na dobre rozpoczął karierę aktorską Willa Smitha.

Platforma streamingowa Peacock jakiś czas temu zapowiedziała powrót "Bajera z Bel-Air" w zupełnie nowej wersji. O metamorfozie sitcomu świadczy teaser, w którym możemy zobaczyć głównego bohatera granego przez Jabariego Banksa.

Powyższy teaser wskazuje na zwrot, którego wielu fanów oryginału mogło się nie spodziewać. "Bel-Air" raczej nie będzie sitcomem. Zapowiedź nadała produkcji dramatycznego tonu. Nie zabrakło jednak odniesienia do kultowej produkcji sprzed ponad 30 lat. W teaserze pojawia się nawiązanie do ikonicznego utworu z oryginalnego serialu, w którym Will Smith beztrosko rapował o zmianie życia granego przez siebie bohatera.

Zapowiedź również zaczyna się od słów "This is a story all about how my life got flipped-turned upside down" ("To opowieść o tym, jak moje życie zostało wywrócone do góry nogami" - tłum. red.). Jednak w nowej odsłonie, odczytujemy je w zupełnie inny sposób. Nastrój zwiastuna wskazuje, że zamiast komediowego tonu, opowieść protagonisty zostania ukazana w o wiele bardziej poważny sposób. W zapowiedzi pojawia się też tron, który był obecny w czołówce oryginalnego serialu, bezpośrednio odnoszący się do angielskiego tytułu produkcji, czyli "The Fresh Prince Of Bel-Air" (dosłownie "Nowy książe Bel-Air" - tłum. red.).  W zapowiedzi pojawiły się też kostki - ozdoba samochodowa, o której Smith wspomina w utworze z czołówki.

Reboot "Bajera z Bel-Air" zamówiono we wrześniu 2020 roku i od razu zapowiedziano, że powstaną dwa sezony serialu. Reżyserem i współautorem scenariusza został Morgan Cooper. Shorwunnerami tytułu są natomiast T.J. Brady i Rasheed Newson. Cała trójka zajmuje się również produkcją "Bel-Air" wraz z Willem Smithem, Terence'em Carterem, Jamesem Lassiterem, Miguelem Melendezem, Malcolmem Spellmanem, Quincym Jonesem, Bennym Mediną oraz Andym i Susan Borowitzami.

Cooper skomentował powstawanie nowej wersji kultowego serialu.

Dzięki temu rebootowi z dramatycznym klimatem chcieliśmy stworzyć serial, który będzie samoistny, ale jednocześnie honorujący ducha i innowacyjność oryginalnej serii. Ponieważ "Bel-Air" to dramat, jesteśmy w stanie naprawdę rozłożyć na czynniki pierwsze postacie i motywy w sposób, którego po prostu nie można było zrobić 30 lat temu w półgodzinnym formacie sitcomu. Jesteśmy w stanie prowadzić trudne rozmowy, które podważają perspektywy. W swej istocie "Bel-Air" to celebracja czarnego doświadczenia z perspektywy rodziny.

Brady również wypowiedział się na temat przesłania "Bel-Air".

U swoich podstaw "Bel-Air" jest opowieścią o dojrzewaniu, która celebruje siłę i miłość czarnej rodziny. Pozostaliśmy wierni pierwotnemu założeniu serii – życie Willa wywróciło się do góry nogami, po tym, jak zostaje zmuszony do opuszczenia Zachodniej Filadelfii i ląduje w Bel-Air z jego ogrodzonymi rezydencjami i bogactwem. Nasz nowy serial przedstawia rodzinę Willa i Banksów, we współczesnym świecie. Ożywianie tych kultowych postaci, kiedy wprowadzisz je w kulturowy puls naszych czasów, jest niesamowite. Na oryginalnym serialu wychowało się wiele pokoleń i jest on związany ze wspomnieniami i radością oglądania samego siebie w telewizji. Dlatego tak ważne jest, abyśmy szanowali jego dziedzictwo.

W serialu oprócz Willa powrócą takie postacie, jak Phillip Banks, Vivian Banks, Carlton Banks, Hilary Banks, Ashley Banks, Geoffrey, Jazz i Lisa.

"Bel-Air": kiedy premiera serialu?

Produkcja nie otrzymała jeszcze konkretnej daty premiery. Wiadomo jednak, że 1. sezon "Bel-Air" zadebiutuje w 2022 roku na platformie streamingowej Peackok, która obecnie nie jest dostępna w Polsce. Oprócz Jabariego Banksa w produkcji wystąpili Adrian Holmes, Cassandra Freeman, Olly Sholotan, Coco Jones, Akira Akbar, Jimmy Akingbola, Jordan L. Jones oraz Simone Joy Jones.

loader

RadioZET.pl/Peackok/YouTube