Zamknij

"Babylon 5": kultowy serial science fiction doczeka się nowej wersji. Kiedy premiera?

29.09.2021 10:27

Kultowy serial z lat 90. - "Babylon 5" powróci w nowej wersji. Do produkcji powróci oryginalny twórca J. Michael Straczynski. Za reboot odpowie stacja CW.

Babylon 5 - Richard Biggs, Mira Furlan, Jason Carter, Claudia Christian, Bruce Boxleitner, Jerry Doyle
fot. Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Serial "Babylon 5" doczeka się nowego wcielenia. Chociaż nadchodząca produkcja stacji CW będzie rebootem, za tytuł odpowie twórca oryginału - J. Michael Straczynski.

"Babylon 5": kultowy serialu science fiction z lat 90. doczeka się nowej wersji

Każdy szanujący się fan science fiction pamiętający lata 90. na pewno oglądał "Babylon 5". Serial opowiadający o tytułowej stacji kosmicznej był przepełniony głównie intrygami politycznymi, ale pojawiły się także inne motywy – miłość, religia, są nawet wątki komediowe.

Jak podje The Hollywood Reporter, stacja CW pracuje nad rebootem "Babylon 5". Za scenariusz ponownie odpowie Straczynski. Głównym bohaterem nadchodzącej produkcji będzie po raz kolejny John Sheridan, w którego oryginalnie wcielał się Bruce Boxleitner. Zostanie on przydzielony do działań na stacji Babylon 5 - ogromnej przystani dla podróżników, przemytników, korporacyjnych odkrywców i obcych dyplomatów podczas ciągłego zagrożenia wojną. Jego przybycie sprawi, że ziemska firma badawcza przypadkowo wywoła konflikt z cywilizacją sprzed milionów lat, stawiając Sheridana i resztę załogi na linii ognia w roli ostatniego bastionu ludzkości.

Straczynski nie tylko napisze scenariusz do serialu, ale będzie również pełnił rolę producenta wykonawczego z ramienia Studio JMS. Współproducentem serialu jest Warner Bros. TV. Na razie nie zdradzono członków obsady nowej wersji "Babylon 5".

W oryginalnym serialu wystąpili Michael O’Hare, Boxleitner, Clausia Christian, Jerry Doyle i Mira Furlan. Produkcja doczekała się 110 odcinków w 5. sezonach emitowanych w latach 1994–1998. Na fali popularności serialu powstało kilka filmów pełnometrażowych oraz spin-off zatytułowany "Krucjata", który został anulowany po stworzeniu pierwszych 13 odcinków.

"Babylon 5": kiedy premiera nowej wersji serialu?

Na razie nie wiadomo, kiedy reboot "Babylon 5" zadebiutuje na małych ekranach. Fani oryginału muszą się uzbroić w cierpliwość.

loader

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter