Zamknij

Antypisowskie hasło w "Klanie"? Widzowie dostrzegli szokującą dekorację

20.04.2021 18:33

"Klan" to jeden z najpopularniejszych seriali TVP. Ma on swoich sympatyków śledzących każdy odcinek, jak i krytyków, którzy tropią wszystkie potknięcia na planie oraz wyśmiewają nieścisłości fabuły i przejaskrawione sytuacje zaczerpnięte z codzienności, które w serialu wyglądają komicznie. W najnowszym odcinku dostrzegli coś, co zaskoczyło nawet ich.

Klan
fot. Slawomir Mrozek/W-Impact/TVP/East News

"Klan" to serial emitowany na antenie TVP już od wielu lat. Produkcja ta ma wielu zagorzałych fanów, ale także krytyków, którzy nie pozostawiają na "tasiemcu" suchej nitki. Co pewien czas w sieci pojawiają się prześmiewcze komentarze, w których internauci wyśmiewają szczegóły fabuły serialu czy absurdalne sceny. Niedawno widzowie skrytykowali absurdalną scenę z atakiem nożownika, która jeszcze długo krążyła jako hit sieci.

Tym razem widzowie mogli zauważyć w serialu zaskakującą dekorację, kojarzącą się z popularnym ostatnimi czasy hasłem "J***ć PiS".

Zobacz także: Piotr Cyrwus wróci do "Klanu"? Jest już pomysł na jego powrót

Antypisowskie hasło jako dekoracja w "Klanie"?

Jak przekazał "Pudelek", widzowie "Klanu" skupieni wokół grupy facebookowej "Beka z "Klanu", którą trudno nazwać społecznością fanów serialu, w jednej ze scen 3792. odcinka (który wyemitowano w poniedziałek 19 kwietnia), widać osobliwą dekorację. Na ścianie biura serialowego Igora Rutki, granego przez Zbigniewa Suszyńskiego, wisi ozdobna tablica, na której umieszczonych jest osiem kulek w dwóch kolorach: pięć niebieskich na górze i trzy pomarańczowe na dole. Wielu widzów od razu dostrzegło w tym symbolikę popularnego "Ruchu Ośmiu Gwiazdek", łączącego przeciwników partii rządzącej w Polsce, których naczelnym hasłem stało się właśnie "J***ć PiS", wyrażane często po prostu jako osiem gwiazdek w układzie takim, jaki prezentuje dekoracja biura bohatera "Klanu".

 Czy rzeczywiście można przyjąć, że taki był zamysł dekoratorów serialu, by wywołać podobne skojarzenia? A może jest to zwykły zbieg okoliczności? Rozstrzygnięcie tych wątpliwości możemy pozostawić ocenie widzów.

loader

RadioZET.pl/AS