Zamknij

Antoni Królikowski pożegnał ojca na pogrzebie. "Pokazywałeś, jak żyć"

Patrycja Chudolińska
05.03.2020 13:21

Paweł Królikowski nie żyje. W czwartek 5 marca 2020 odbył się pogrzeb aktora. Podczas uroczystości przemówienie w imieniu rodziny wygłosił najstarszy syn zmarłego, Antoni Królikowski.

Antoni Królikowski
fot. PAP/Leszek Szymański

Pogrzeb Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku po długiej hospitalizacji. Aktor od lat zmagał się z problemami zdrowotnymi, a w szpitalu na oddziale neurochirurgii przebywał od grudnia 2019 roku. Choć wszyscy liczyli na jego powrót do zdrowia, stan aktora okazał się zbyt poważny.

W czwartek 5 marca 2020 odbył się pogrzeb Pawła Królikowskiego. Na uroczystej mszy modlili się bliscy, członkowie rodziny oraz przyjaciele. W kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie pojawił się również wicepremier Piotr Gliński oraz prezydent RP Andrzej Duda.

Antoni Królikowski wygłosił przemówienie na pogrzebie ojca

Podczas mszy świętej przemówienie wygłosili bliscy aktora. W imieniu całej rodziny Antek Królikowski podziękował uczestnikom za przybycie na pogrzeb.

- W imieniu rodziny dziękuję za przybycie tak liczne. Tato wiem, że patrzysz na nas z góry. Wierzę, że Panu Bóg powierzył ci tam najpiękniejszą z ról. Dziękuję ci w imieniu kochającej żony Gosi i dzieci, twoich małych Królików, za wszystko. Za to, że nauczyłeś nas uśmiechać się do świata i do ludzi, pokazałeś, jaki piękny potrafi być tan świat i że warto być jego dobrą częścią. Nie było dla Ciebie rzeczy niemożliwych. Każdego dnia przypominałeś, żeby chciało nam się chcieć i udowadniałeś, że chcieć to móc. Dziękuję w imieniu Twoich rodziców dziadka Janka i Jadzi, że dałeś im wiele powodów do dumy. Sam doczekałeś się wnuka i zostaniesz idolem Józka, kiedy dowie się, kim byłeś. Naszym bohaterem będziesz na zawsze - przytoczył słowa Antoniego Królikowskiego "Super Express".

Paweł Królikowski znany był z życzliwości i szczerego poczucia humoru. Jego syn zdecydował się na żart podczas przemówienia.

Dziękuję wszystkim, że do ostatnich dni umożliwiali ci aktywność zawodową. Jesteś doskonałym aktorem, ale nigdy nie pokazywałeś mi jak grać, pokazywałeś, jak żyć. Tato, zawsze potrafiłeś obrócić w żart każdą sytuację - w końcu urodziłeś się w prima aprilis. Może wkrótce się spotkamy - w końcu w Polsce jest koronawirus. Ale tak jak uczyła nas mama, myjemy rączki. Możesz spać spokojnie, kochamy cię tato - powiedział.

Po Antonim Królikowskim poruszające słowa pożegnania wygłosił również brat zmarłego, Rafał Królikowski. Wspomnieniem o aktorze podzieliła się również dyrektor programowa Polsatu, Nina Terentiew. Paweł Królikowski spoczął na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

RadioZET.pl/PCh