Zamknij

Andrzej Seweryn jako drag queen w serialu Netflixa o tytule "Królowa". Kiedy premiera? [WIDEO]

11.08.2021 10:51

Andrzej Seweryn wystąpi w nowym serialu Netflixa o tytule "Królowa", gdzie wcieli się w role Sylwestra i Loretty. Kiedy premiera nowego polskiego serialu Netflixa i o czym będzie on opowiadał?

Andrzej Seweryn
fot. Materiały prasowe Netflix

Andrzej Seweryn jako drag queen w serialu Netflixa o tytule "Królowa". Aktor pochwalił się wideo, w którym można zobaczyć jego metamorfozę. Ujawniono też pierwsze szczegóły dotyczące kolejnego polskiego serialu Netflixa. Poznaliśmy już część obsady, fabułę i wiadomo, kiedy można się spodziewać premiery. Podajemy szczegóły.

Zobacz także: Filmy i seriale na Netflixie. Te tytuły robią obecnie furorę w Polsce [TOP 10]

Andrzej Seweryn jako drag queen w serialu Netflixa o tytule "Królowa" [WIDEO]

Andrzej Seweryn pochwalił się na swoim profilu na Instagramie metamorfozą, jaką przeszedł do nowej roli. W ten sposób Netflix potwierdził też powstanie serialu "Królowa", który był już wstępnie zapowiadany w marcu. Będzie to miniserial, a zdjęcia rozpoczęły się na początku sierpnia. Andrzej Seweryn wcieli się podwójną rolę - zagra Sylwestra oraz Lorettę. Będzie on emerytowanym krawcem, który wieczorami przeistacza się w drag queen.

Na ten moment ujawniono jeszcze dwa na nazwiska. U boku Andrzeja Seweryna wystąpią:

  • Maria Peszek - aktorka wcieli się w Wiolettę, córkę Sylwestra. Kobieta nigdy nie poznała swojego ojca. Samotnie wychowuje córkę i prowadzi zajęcia dla dzieci w jednym z górniczych miasteczek. Pewnego dnia otrzymuje diagnozę o chorobie, która odmieni jej życie.
  • Julia Chętnicka - aktoka znana ze "Zjednoczonych stanów miłości" wcieli się w Izabellę, córkę Wioletty. To szczera dziewczyna, która marzy o pracy kosmetyczki, ale na ten moment musi się zadowolić posadą w górniczej stołówce.

"Królowa", jak podkreśla Netflix, to wciąż roboczy tytuł. Wiadomo jednak, że serial przedstawi historię Sylwestra, emerytowanego krawca i drag queen. Sylwester wyjechał z Polski pięćdziesiąt lat temu, by spełniać swoje marzenia w Paryżu. W pewnym momencie decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka. Wszystko to za sprawą listu od wnuczki, która prosi go pomoc.

Reżyserem serialu jest Łukasz Kośmicki, według pomysłu Arniego Asgeirssona. Za scenariusz odpowiadają Arni Asgeirsson i Kacper Wysocki

"Królowa": kiedy premiera serialu z Andrzejem Sewerynem na Netflixie?

Serial "Królowa" nie ma jeszcze dokładnej daty premiery. Wiadomo natomiast, że serial trafi na Netflix w 2022 roku i będzie się składał z czterech epizodów.

loader

Zobacz także: "Stranger Things": 4. sezon serialu jednak nie pojawi się w tym roku. Podano orientacyjną datę

RadioZET.pl/Materiały prasowe Netflix