Zamknij

Andrzej Rozmus nie żyje. Gwiazdor „Stulecia Winnych” miał zaledwie 53 lata

01.03.2021 14:52
Andrzej Rozmus nie żyje
fot. Shutterstock

Andrzej Rozmus nie żyje. Aktor teatralny, telewizyjny i filmowy zmarł w poniedziałek, 1 marca w wieku 53 lat.

Andrzej Rozmus nie żyje. Aktor zmarł w wieku 53 lat, poinformowali przedstawiciele Teatru Zagłębia w Sosnowcu, z którym mężczyzna od lat współpracował. Andrzej Rozmus urodził się w 16 listopada 1967 roku. Już od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie aktorstwem i teatrem. W 1988 roku zadebiutował w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie w spektaklu „Cucurbita story” w reżyserii J. Wolskiego. Następnie związał się z Teatrem Zagłębia, gdzie występował w wielu różnorodnych sztukach teatralnych, m.in. w „Czerwonym Zagłębiu” „Na dnie”, „Bogu”, czy sztuce „Eugeniusz Bodo – czy mnie ktoś woła?”.

Szerokiej publiczności znany był także z występów w serialach i produkcjach telewizyjnych. Do jednej z jego najbardziej rozpoznawalnych ról można zaliczyć występ w popularnym serialu „Stulecie Winnych. Rozmus pojawił się również w takich produkcjach, jak „Pierwsza miłość”, „Wydział Zabójstw”, „Święta wojna”, czy film i serial „Polityka”.

Zobacz także

Andrzej Rozmus nie żyje. Przyjaciele z teatru wspominają aktora

Informacją o śmierci Andrzeja Rozmusa podzielili się aktorzy z Teatru Zagłębia w Sosnowcu. W specjalnym poście na Facebooku napisali, że:

„Nam szczególnie brakować będzie Andrzeja jako kolegi, zawsze pogodnego człowieka, który mimo iż od lat zmagał się z chorobą, to potrafił swym optymizmem obdarzać innych”.

Pracownicy teatru ślą wyrazy współczucia i ciepłych uczuć do rodziny oraz najbliższych zmarłego aktora.

Czytaj także: Złote Globy 2021 rozdane. "The Crown" bezkonkurencyjne, jest też historyczne rozdanie

RadioZet.pl/WP/SosnowiecNaszeMiasto