Zamknij

"American Horror Story" sezon 11: o czym będą nowe odcinki serialu? Kiedy premiera?

30.09.2022 06:03

Serial "American Horror Story" powraca z 11. sezonem. Tym razem motywem przewodnim będzie Nowy Jork. Co jeszcze wiadomo na temat produkcji?

American Horror Story
fot. FX/materiały prasowe

Już niebawem zobaczymy 11. odsłonę antologii grozy "American Horror Story". O czym opowie przerażający serial? Kto wystąpi w nowych odcinkach? Kiedy odbędzie się premiera 11. sezonu produkcji?

"American Horror Story" sezon 11: co wiadomo na temat serialu?

Horrorowa antologia znana jako "AHS" zadebiutowała jesienią 2011 roku. Każdy sezon jest zamkniętą opowieścią, która skupia się na danym temacie. W roku 2021 serial "American Horror Story" nosił podtytuł "Podwójny seans" i składał się z dwóch części. Motywem przewodnim pierwszych 6 odcinków była krwawa zbrodnia, a pozostałych 4 wątek kosmitów. Co zobaczymy w 11. sezonie?

Jak podaje Collider, podtytuł 11. odsłony "American Horror Story" brzmi "NYC", a więc dość bezpośrednio sugeruje, że akcja będzie rozgrywać się w Nowym Jorku. Podobnie jak w przypadku poprzednich sezonów, najnowszy będzie składał się z 10 odcinków. Na razie fabuła jest objęta tajemnicą. Jedyną zapowiedzią oprócz dość perwersyjnych fotografii inspirowanych BDSM, jest hasło: "Nowy sezon. Nowe miasto. Nowe strachy".

Chociaż o fabule niewiele wiadomo, w sierpniu 2022 roku, kiedy ogłoszono, że powstanie nowy sezon serialu, zdradzono główną obsadę "NYC". Do produkcji powróci ulubieniec widzów - Zachary Quinto, który wcześniej pojawił się w 2. sezonie. Powrót zaliczą również Billie Lourd, Denis O'Hare, Sandra Bernhard, Leslie Grossman, Patti LuPone, Nico Greetham i Isaac Powell. Nowe twarze, które dołączą do obsady "AHS", to Joe Mantello ("Hollywood"), Lee Aaron Rosen ("Wojownik"), Charlie Carver ("Ratched") i Russell Tovey ("Być człowiekiem").

"American Horror Story" sezon 11: kiedy premiera?

Zbliża się Halloween, więc nic dziwnego, że  "American Horror Story: NYC" zadebiutuje 19 października 2022 roku. Tego dnia na kanale FX zostaną wyemitowane dwa pierwsze odcinki nowego sezonu. W Polsce produkcja będzie zapewne dostępna na kanale Fox w nieco późniejszym terminie. Twórcami "American Horror Story" są Ryan Murphy i Brad Falchuk.

loader

RadioZET.pl/Collider/Instagram