Zamknij

"1899" miał być wielkim hitem Netflixa. Właśnie został skasowany

03.01.2023 09:37

Netflix wkroczył w Nowy Rok, robiąc porządki na swojej platformie. Właśnie poinformowano, że popularny serial science-fiction nie dostanie drugiego sezonu. To oficjalny koniec „1899”.

1899 - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„1899” skasowane. Netflix zdecydował się nie przedłużać serialu „1899”, sygnowanego nazwiskami Barana Bo Odara i Jantje Freise, odpowiedzialnych za sukces „Dark”, na kolejny sezon. Informacją podzielili się sami twórcy w smutnym poście noworocznym. Kasacja serialu z Maciejem Musiałem to pierwsza produkcja anulowana w 2023 roku.

„1899” skasowane. Serial nie doczeka się nowych odcinków

„1899” zadebiutowało pod koniec listopada i zbierało dość przychylne recenzje. Decyzja serwisu jest też o tyle zaskakująca, że wedle oficjalnych danych platformy w pierwszym miesiącu serial oglądano przez ponad 87,9 miliona godzin. To dobry wynik oglądalności, więc dość mocno zaskakuje, że jednak niewystarczający, by serial ogłosić sukcesem i wznowić na nowe odcinki. Być może "1899" było jednak za drogie w produkcji? Biorąc pod uwagę wywrotowe zakończenie pierwszego sezonu, być może plany Bo Odara i Freise przerosły oczekiwania finansowe Netflixa? Trudno powiedzieć, co dokładnie spowodowało decyzję o kasacji, ale jak wiadomo, w takich wypadkach najpewniej chodzi o pieniądze.

„1899” skasowane. Twórcy komentują decyzję Netflixa

Twórcy serialu – Jantje Freise i Baran bo Odar wystosowali krótkie oświadczenie za pomocą Instagrama w poniedziałek 2 stycznia. Czytamy w nim:

– Z ciężkim sercem przekazujemy wam informację, że „1899” nie doczeka się nowych odcinków. Bardzo chcielibyśmy móc dokończyć tę wspaniałą przygodę w drugim i trzecim sezonie, tak jak zrobiliśmy to z „Dark”, ale czasami rzeczy po prostu nie układają się zgodnie z planem. Takie jest życie – czytamy w oświadczeniu.

W późniejszej części wiadomości twórcy dodali, że zdają sobie sprawę, że decyzja ta może rozczarować miliony widzów na całym świecie. Pragną jednak wyraźnie podkreślić, że są niezwykle wdzięczni każdej osobie, która obejrzała serial i wybrała się z nimi w tę wspaniałą podróż.

– Kochamy Was. Nigdy o tym nie zapominajcie – kwitują w poście.

„1899” – zwiastun

Serial reklamowany był następującym zwiastunem:

„1899” – gdzie obejrzeć skasowany serial?

Pierwszy sezon anulowanego właśnie serialu wciąż dostępny jest na platformie streamingowej Netflix.

Czytaj także: Jenna Ortega o roli w serialu "Wednesday" [WYWIAD]

loader

RadioZET.pl/Mashable/Instagram

Najlepsze filmy 2022 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe dystrybutorów