Zamknij

Zygmunt Chajzer miażdży służbę zdrowia: "Dramat, wszystko odkładane na później przez pandemię "

16.01.2022 16:31
Zygmunt Chajzer
fot. screen: YouTube

Zygmunt Chajzer w wywiadzie miał bardzo gorzko wypowiedzieć się na temat kondycji polskiej służby zdrowia. Zdaniem prezentera winna za sparaliżowanie systemu ochrony zdrowia w naszym kraju jest pandemia koronawirusa.

Zygmunt Chajzer to jeden z najpopularniejszych i najbardziej doświadczonych dziennikarzy i prezenterów w naszym kraju, doceniany przez współpracowników i uwielbiany przez widzów. Ojciec gwiazdora TVN Filipa Chajzera może pochwalić się współpracą z wieloma rozgłośniami radiowymi i stacjami telewizyjnymi. Na ekranie debiutował jako prezenter "Wiadomości" Telewizji Polskiej, jednak największą popularność zyskał, pracując w Polsacie. Prowadził między innymi kultowy teleturniej "Idź na całość", który przyniósł mu dwie statuetki Telekamery. Na antenie TVN mogliśmy oglądać go w takich formatach jak "Chwila prawdy", "Gwiazdy tańczą na lodzie" czy "Taniec z gwiazdami". W 2018 roku razem z synem wystąpili w programie "Ameryka Express". Chajzer senior jest także dobrze znany z kampanii reklamowych, w 2019 roku wypuścił na rynek własny proszek do prania.

Zygmunt Chajzer nie ukrywa, że nie jest zachwycony działaniami partii rządzącej. W rozmowie z "Faktem" skrytykował wprowadzenie Polskiego Ładu.

Rozważam, czy nie przejść na ryczałt, czy nadal być na podatku liniowym, bo ubezpieczenie wzrośnie mi nawet trzykrotnie, to drastyczna podwyżka. Zadaję sobie pytanie, czy tym samym jakość usług medycznych zwiększy się ponad dwukrotnie? Myślę, że nie, i uważam, że to zwykły rabunek fiskalny. PiS nie chce podnosić podatków, a tak naprawdę robi to podnosząc składkę zdrowotną  - oceniał.

Z kolei tygodnik "Na żywo" cytuje słowa prezentera, który miał w gorzkich słowach skomentować sytuację polskiej służby zdrowia.

Apoloniusz Tajner z żoną i synem
16 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki REPORTER/EAST NEWS

Zygmunt Chajzer załamany polską służbą zdrowia. Przyczyną kryzysu jest pandemia?

W rozmowie z "Na Żywo" Zygmunt Chajzer miał poinformować, że za namową syna postanowił udać się do lekarza, choć czuł się dobrze. Przypomnijmy, że prezenter w pod koniec listopada 2020 roku przeszedł operację po tym, jak zdiagnozowano u niego guza nerki.

- W zasadzie nic mi wcześniej nie dolegało. Filip usilnie mnie namawiał na wizytę. Gdyby nie to, pewnie długo nie wiedzielibyśmy, że coś dzieje się w moim organizmie - czytamy.

Chajzer nie ukrywa, że negatywnie ocenia kondycję polskiej służby zdrowia. Przyczyną postępującego paraliżu systemu ma być jego zdaniem walka z pandemią koronawirusa, która nie pozwala na skuteczną walkę z innymi chorobami.

- W kręgu moich znajomych były osoby, które odeszły, choć nie bezpośrednio z powodu COVID-19, tylko w związku z inną chorobą. I to jest dramat. System nie działa, jak należy. Służba zdrowia traci swoją moc, nie ma czym walczyć, wszystko jest odkładane na później przez pandemię - miał tłumaczyć tygodnikowi.

Tym ważniejszy wydaje się apel dziennikarza, który namawiał swoich fanów do przeprowadzenia regularnych badań.