Zamknij

Żona Bruce'a Willisa o opiece nad chorym mężem. "To nie czyni ze mnie bohaterki"

Anna Skalik
21.05.2022 17:44
Bruce Willis
fot. Instagram/Bruce Willis/screen

Bruce Willis dwa miesiące temu poinformował o zakończeniu kariery ze względów zdrowotnych. Gwiazdor ma wczesne stadium demencji. W nowym wywiadzie żona aktora opowiedziała, jak wygląda opieka nad chorym mężem.

W marcu światowe media obiegły informacje o tym, że Bruce Willis ma problemy zdrowotne. U gwiazdora "Szklanej pułapki" rozpoznano afazję, będącą wczesnym stadium demencji. Jest to zespół objawów, które pojawiają się w wyniku jakiejś choroby ośrodkowego układu nerwowego, na przykład udaru mózgu. Powoduje zaburzenia mowy i języka, do których dochodzi w wyniku uszkodzenia struktur mózgu, odpowiedzialnych za umiejętność mówienia. Stan ten prowadzi często do utraty umiejętności rozumienia, jak i wypowiadania się słownego czy na piśmie. W związku z tym jeden z najsłynniejszych aktorów na świecie postanowił zakończyć karierę i wycofać się z życia w blasku fleszy.

Zobacz także: "Moda na sukces" na celowniku prezesa Centrum Życia i Rodziny. Serial winien rozwodów w Polsce

Żona Bruce'a Willisa o opiece nad chorym mężem

Od 2007 roku Bruce Willis jest mężem Emmy Heming. Kobieta udzieliła niedawno wywiadu, w którym opowiedziała o opiece nad mężem. Na łamach "The Bump" zdradziła, że nie czuje się z tego powodu bohaterką. Choć było jej trudno, przełożyła potrzeby jej bliskich nad swoje własne. Jak przyznała, było to dla niej bardzo obciążające psychicznie, dlatego przestała koncentrować się tylko na najbliższych, a zaczęła także zwracać uwagę na swoje potrzeby.

Ktoś mi niedawno powiedział, że jeśli dbamy tylko o innych, finalnie przestajemy dbać o siebie. To mnie uderzyło i kazało przedefiniować moje ścieżki. Nawet jeśli nie wszystko działa idealnie, trzeba znaleźć chwilę dla siebie. Staram się zawsze wygospodarować czas na odpoczynek czy ćwiczenia, co jest dla mnie bardzo ważne. Dzięki temu udaje mi się nie zwariować - wyjaśniła żona aktora.

Para wychowuje razem dwójkę dzieci, mających 8 i 10 lat. Cały ciężar obowiązków spadł na Heming. Teraz żona aktora zaczęła poświęcać więcej czasu sobie i regularnie ćwiczy. To czas, w którym mogę się wyłączyć i zrobić coś, co  sprawia, że czuję się dobrze - stwierdziła.

gwiazdy które brały ślub kilka razy
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS