Zamknij

Wpadka w TVP. Dziennikarz "Panoramy" skomentował swoją pomyłkę

23.07.2021 13:47
Panorama Karol Gnat
fot. Piotr Fotek/REPORTER/East News

Dziennikarz TVP Karol Gnat postanowił skomentować wpadkę, którą zaliczył ostatnio na wizji. Gospodarz "Panoramy" stwierdził omyłkowo, że to słońce krąży wokół Ziemi. Internauci śmieją się z kompromitującej pomyłki.

Karol Gnat zaliczył poważną wpadkę w jednym z ostatnich wydań "Panoramy". Dziennikarz Telewizji Polskiej żegnał się z widzami i postanowił przytoczyć jedną z zasad działania Układu Słonecznego. Niestety, zrobił to błędnie, co nie umknęło uwadze internautów. W jego wypowiedzi to Słońce miało krążyć wokół Ziemi, a nie odwrotnie.

- A kiedy Słońce ponownie okrąży Ziemię i zatrzyma się niemal w tym samym punkcie, w telewizyjnej Dwójce usłyszą państwo znowu dźwięk "Panoramy" - powiedział. Nagranie tego fragmentu programu błyskawicznie obiegło media społecznościowe, wzbudzając niemałe poruszenie.

Wpadka w "Panoramie". Dziennikarz TVP odpowiada

Wpadki w programach telewizyjnych, zwłaszcza tych prowadzonych na żywo, zdarzają się dosyć często. Dla części osób jest to powód do nieszkodliwych żartów, natomiast inni zaczęli atakować stację oraz samego dziennikarza. "Kopernik w grobie się przewraca", "Miejmy nadzieję, że to przejęzyczenie, a nie wracamy do średniowiecza" - pisali niektórzy.

Karol Gnat postanowił zareagować na krążące w internecie nagranie. Prezenter w kolejnym wydaniu "Panoramy" przyznał się do pomyłki. Nie zdecydował się jednak na sprostowanie czy przeprosiny - uznał, że jego niefortunna wypowiedź była "bardzo zabawna".

- Dzisiaj chmury, wczoraj słońce. Podobno po wczorajszej "Panoramie" powiedziałem coś bardzo zabawnego. Proszę państwa, dzisiaj to obejrzałem. Potwierdzam - podsumował.