Zamknij

Wojewódzki wbił szpilę Kammelowi, publikując stare zdjęcie. "Rozmowy kontrolowane" [FOTO]

13.01.2022 14:51
Kuba Wojewódzki
fot. nstaram.com/ Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki opublikował na Instagramie zdjęcie sprzed 20 lat. Znaleźli się na nim m.in. Cezary Pazura oraz Tomasz Kammel. Król TVN zadrwił z dawnego przyjaciela i wbił mu szpilę.

Kuba Wojewódzki od czasu do czasu publikuje prywatne zdjęcia sprzed lat. Gwiazdor TVN pokazał tym razem zdjęcie sprzed 20 lat, z 2002 roku. Na fotografii widać m.in. Cezarego Pazurę oraz Tomasza Kammela, z którym Wojewódzki swego czasu przyjaźnił się. Nie jest jednak tajemnicą, że Wojewódzki nie darzy sympatią Jacka Kurskiego i pracowników Telewizji Polskiej. Gwiazdor TVN postanowił więc wbić szpilę Tomaszowi Kammelowi, który od lat związany jest z Telewizją Polską.

Wojewódzki wbił szpilę Kammelowi, publikując stare zdjęcie. "Rozmowy kontrolowane" [FOTO]

"Gdyby to zdjęcie podpisać tytułami filmów Cezarego to byłoby tak ~ (od lewej) Sztos, Dzień świra, Sara, Rozmowy kontrolowane. Dokładnie 20 lat temu" - napisał Wojewódzki.

Tytuł filmu "Rozmowy kontrolowane" Wojewódzki odniósł do Tomasza Kammela. Najwyraźniej Wojewódzkiemu praca prezentera w TVP skojarzyła się z hasłem „rozmowa kontrolowana”, powtarzającego się w filmie o Ryszardzie Ochódzkim, realiami PRL oraz rządową propagandą serwowaną Polakom przez ówczesną telewizję.

Kuba Wojewódzki nie szczędził gorzkich słów Kammelowi w ubiegłym roku, gdy dziennikarz przeprowadził wywiad z Jackiem Kurskim, w którym obaj zachwalali oglądalność stacji.

"Patrzę na te liczby panie prezesie i jedno przychodzi mi do głowy, jak pan to powiedział, przyjemna bieda versus ryzyko, ale jak wiadomo, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, a w naszym przypadku szampanem jest oglądalność, o której mówią pokazane liczby" - mówił wówczas Kammel.

Kuba odniósł się do tego wywiadu na łamach "Polityki".

"Tomasz Kammel zrobił wywiad z Jackiem Kurskim i internet przemówił: Czysta komuna. Gra w orkiestrze Kurskiego. Warto być takim klakierem? To, co zrobił Kurskiemu, powinno być pokazywane po 23:00. Czyli marzenia się spełniają. Tomek zawsze marzył o autorskim wieczornym show" - drwił Wojewódzki.

Z kolei w jednym z odcinków swojego programu Wojewódzki kpił z wypowiedzi Kammela odnośnie wielkanocnego koncertu TVN, na którym dziennikarz nie szczędził ciepłych słów prezesowi Kurskiemu.

"Dziś chciałbym zacząć trochę inaczej. Dziś chciałbym zacząć tak jak mój były kolega z TVP. Chciałbym dziś zacząć od powitania cudu życia w pierwszym rzędzie. Dobry wieczór państwu, dobry wieczór. Jako że jesteśmy w telewizji demokratycznej, amerykańskiej to ja witam cud życia we wszystkich rzędach. Witam bardzo serdecznie. Zacytowałem mojego byłego kolegę. Zawsze myślałem, że tylko poród może być pośladkowy, okazuje się, że powitanie także. Co ta zaraza robi z ludźmi naprawdę. Nie mówię o koronawirusie, mówię o TVP" - śmiał się Kuba.